Jakie fasony spodni kobiety wybierają najczęściej?

Moda

Jakie fasony spodni kobiety wybierają najczęściej?

Noszenie spodni w latach dwudziestych minionego wieku wymagało od kobiet wyjątkowej odwagi. Za sprawą Coco Chanel stały się one bardzo popularnym elementem damskiej garderoby. Dzisiaj są one jedną z chętniej noszonych przez kobiety rzeczy. Jakie fasony spodni preferują kobiety?

Dzwony

To fason spodni idealny dla kobiet, którym podoba się styl retro. Po raz pierwszy ten fason spodni pojawił w latach sześćdziesiątych. Były modne także w następnej dekadzie. Cechą charakterystyczną dzwonów jest rozszerzająca się od kolan nogawka, czasem bardzo mocno. Najlepiej sprawdzają się te modele, które mają podwyższoną talię.

Rurki

Do historii mody wprowadził je Pierre Cardin. Cechy charakterystyczne tych spodni to: brak kantów, bardzo wąski i zwężające się do dołu nogawki. Ten fason spodni nie pasuje na każdy typ figury. Najlepiej w rurkach wyglądają kobiety, które mają zgrabnie ukształtowane pośladki i łydki, gdyż ten fason najlepiej eksponuje właśnie te części ciała.

Dżinsy

Klasyczne dżinsy na pewno znajdziemy w szafie bardzo wielu kobiet i to niezależnie od tego, ile mają lat. Nie ma jednego fasonu tych spodni, ale co najmniej kilka. Do bardzo popularnych należą dżinsy straight. Ich cechą charakterystyczną jest nogawka o takiej samej szerokości na całej swej długości. Inny fason to superslim, które z kolei mają zwężając się do dołu nogawki. Jeszcze innym fasonem są dżinsy bootcut z lekko rozszerzającymi się do dołu nogawkami.

Alladynki

To bardzo popularny fason spodni na okres letni. Góra tych spodni jest szeroka. Do dołu nogawki zwężają się. Zainspirowane światem Orientu są bardzo wygodne. Szyje się z reguły z miękkich i przewiewnych materiałów, dlatego latem są bardzo komfortowe w noszeniu. Są najczęściej wybierane, jako spodnie na co dzień. Dostępne w wielu kolorach, wzorach, także szyte z dżinsu. Inne nazwy tych spodni to haremki, czasem nazywane są także szarawarami.

Dzisiaj większość kobiet ma w swoje garderobie kilka par spodni na różne okazje. Są wygodne i bardzo praktyczne, można je nosić o każdej porze roku.

Dodaj komentarz