Jaki fasony butów kobiety wybierają najczęściej?

Moda

Jaki fasony butów kobiety wybierają najczęściej?

Wśród damskiego obuwia wyróżniamy kilka bardzo popularnych wśród większości kobiet fasonów. Jakie one są? Czym różnią się pomiędzy sobą?

Peep-toe

Buty peep-toe po raz pierwszy zagościły na nogach elegantek jeszcze w latach 50-tych. Cechą, która wyróżnia damskie pantofelki peep-toe jest wycięty nosek. W tych butach jest więc widoczna bardzo mała część palców. Peep-toe to obuwie, które można wybrać na sezon wiosenny czy letni. Istnieje mnóstwo fasonów damskich butów z charakterystycznym wycięciem na palce. Są to między innymi czółenka, baleriny, botki, czy szpilki. Panuje jedna zasada, która mówi, że buty te nosi się na gołe stopy.

Szpilki

Wymieniamy je na miejscu drugim, ale pod względem popularności należałoby je wymienić, jako pierwsze. Wśród obuwia to szpilki kobiety wybierają wyjątkowo często. Wydłużone noski, mocno wycięta część cholewkowa oraz smukłe noski to cechy charakterystyczne szpilek. Z reguły są kojarzone z bardzo eleganckim obuwiem na wieczór. Często jednak stanowią uzupełnienie także mniej uroczystych stylizacji. Nazwa tego obuwia nawiązuje do kształtu obcasa. Bardzo mocno przypomina on szpilkę. Obcasy mogą mieć bardzo różną wysokość. Oprócz klasycznych szpilek w sklepach znajdziemy modele, które odkrytą piętę, a zasłonięte tylko palce.

Kowbojki

Niewysoki i ścięty obcas oraz sięgająca ponad kostkę cholewka – tak w kilku słowach można opisać te cieszące się dużą popularnością wśród pań buty. Początkowo buty te nosili wyłącznie mężczyźni. Wszystkim buty te kojarzą się one z Dzikim Zachodem i kowbojami. Zresztą słusznie, gdyż pierwszymi użytkownikami byli hodowcy koni i pasterze owiec w Ameryce Północnej. Kowbojki są trendy, pasują do stylu country.

Chanelki

Projektantką tych damskich czółenek była znana francuska projektantka Coco Chanel. Cechy charakterystyczne tych butów to odcięte noski wykonane z różnych, kontrastujących ze sobą rodzajów skóry. Mogą one też być wykonane z takiego samego rodzaju skóry, ale wtedy używa się skóry w dwóch kontrastujących kolorach.

Dodaj komentarz