Jak sprawdzić czy pizza jest dobra?

Jak sprawdzić czy pizza jest dobra?

Porady

Każdy z nas chyba wie, czym jest pizza. Warszawa Wola to miejsce, gdzie znaleźć możesz rozmaite wariacje na temat tej popularnej potrawy. Pomyśl jedynie, czy wolisz cienkie i chrupiące pizze w stylu rzymskim, miękkie i gryzące neapolitańskie lub grube amerykańskie wersje?

Historia

Nie spotkałem nikogo, kto nie lubiłby pizzy. Ten produkt ze zubożałego Neapolu jest jednocześnie uosobieniem amerykańskiego snu: spopularyzowany przez społeczność włoską, dostosowany do nowych światowych gustów, a następnie eksportowany na cały świat. Jak wskazuje Oxford Companion to Food, językowe powiązanie między pizzą a pittą z pewnością nie jest przypadkiem – chlebki z czubkiem są popularne w basenie Morza Śródziemnego od czasów klasycznych, a Etruskowie piekli schiacciata w regionie Toskanii ponad 2000 lat temu. Nowoczesna koncepcja pizzy opiera się jednak w dużej mierze na wersji neapolitańskiej – nie tak chrupiąca, jak rzymska odmiana, podstawa powinna być miękka i giętka, a jednak zwęglona i gryząca na krawędzi. Nie wiesz gdzie zjeść pizze w Warszawie? Zajrzyj na https://www.pizzadominium.pl/

Czym się cechuje dobra pizza?

Dobry kawałek pizzy zaczyna się od dobrego ciasta. Podczas zamawiania pizzy sprawdź spód i skórkę. Dno powinno być dobrze wykonane, aby zapewnić przyjemny, ostry kęs, a skorupa powinna być prażona na zewnątrz, ale puszysta i lekka w środku. To dobra wskazówka, że ciasto zostało odpowiednio przygotowane i miało wystarczająco dużo czasu, aby odpocząć. Pizza, która będzie nam smakować, powinna zawierać oryginalny – pomidorowy sos. Dobrym sposobem na spróbowanie sosu jest zamówienie dodatkowej pizzy lub zamówienie strony z paluszkami. Powinieneś cieszyć się pikantnymi i jasnymi nutami, a nie słodkimi lub nudnymi. Zawsze możesz stwierdzić, czy składniki są świeże po ich żywym wyglądzie i jak dobrze się trzymają, nawet po ugotowaniu. Unikaj zwiędłych, pakowanych warzyw i szukaj miejsca, które inwestuje w całe, świeże warzywa. Przed zjedzeniem pizzy poświęć chwilę, aby spojrzeć na ser. Powinien być w pełni stopiony z kilkoma złotymi odcieniami tu i tam. I choć brzmi to apetycznie, wybierz pizzę z dużą ilością sera. W końcu wysokiej jakości składniki sprawiają, że pizza jest wysokiej jakości.