Kilka informacji o smartfonach

Porady

Pierwszy smartfon (nosił nazwę Simon) pojawił się na rynku w roku 1993. Pełnił on funkcję telefonu komórkowe, kalkulatora, notatnika, książki adresowej. Oferowało także pocztę elektroniczną, gry i kalendarz. Z biegiem czasu urządzenia te zyskały znacznie więcej możliwości. Dzisiaj są to urządzenia, które łączą w sobie dwie funkcje: telefonu komórkowego oraz przenośnego komputera. Z uwagi na mnóstwo możliwości, które dają smartfony, ich popularność jest bardzo duża. Kiedy najczęściej sięgamy po smartfona? Do czego wykorzystujemy go najczęściej?

Do fotografowania

Smartfonem można zrobić naprawdę świetne fotki. Bardzo przydatne okazują się przy tym aplikacje. Bardzo popularna i wszechstronna jest aplikacja, która służy do edycji zdjęć. Umożliwia ona także nakładanie na fotki różnych efektów i filtrów. Bardzo przydaje się tym osobom, które swoimi fotkami na przykład z wakacji chcą podzielić się ze znajomymi na popularnym portalu społecznościowym lub wysłać je przyjaciołom. Dużą popularnością cieszy się także aplikacja, która pozwala wykonać fotki w stylu lat 90.

Kilka informacji o smartfonach

Do organizacji pracy

Smartfony bardzo często wykorzystujemy w życiu zawodowym. Sięgamy po nie tylko, aby skontaktować się ze współpracownikami. Dzięki temu, że na smartfony dostępnych jest szereg różnorodnych aplikacji, urządzenie to może nam zastąpić tradycyjny terminarz. Może pełnić także rolę notatnika. Aplikacje dostępne na smartfony bardzo przydają się także podczas służbowych podróży. Smartfon możemy wykorzystać także do wysłania lub odebrania wiadomości e-mail oraz do przeprowadzenia wideokonferencji.

Do czego jeszcze może służyć smartfon?

Oczywiście do telefonowania, wysyłania wiadomości SMS i MMS. Ale smartfon umożliwia nam także słuchanie muzyki, oglądanie filmów. Posługując się smartfonem możemy korzystać z komunikatorów internetowych, zrobić zakupy, sprawdzić wiadomości czy prognozę pogody.

Możliwości, które ma smartfon jest mnóstwo, wystarczy odpowiednia aplikacja. Nie sposób wymienić wszystkich funkcji smartfona.