Do czego służy nam smartfon?

Porady

Wynalazcą telefonu jest Aleksander Bell. Z pierwszego telefonu można było korzystać już pod koniec XIX stulecia. Służył on przez wiele lat tylko i wyłącznie do prowadzenia rozmów na odległość. Telefon jest dzisiaj urządzeniem niezwykle popularnym. Dostępne na rynku smartfony w niczym nie przypominają nie tylko telefonu A. Bella, ale także jego następców. Do czego one służą? Do jakich czynności wykorzystujemy je najczęściej?

Pierwsze smartfony pojawiły się na rynku pod koniec lat 90

Są to urządzenia, w których połączone zostały funkcje wypełniane przez 2 urządzenia: popularny telefon komórkowy i kieszonkowy komputer. Wykonywanie połączeń telefonicznych to tylko jedna z funkcji dostępnych w smartfonie. Wciąż jest on wykorzystywany do komunikowania się z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami, jednak bardzo rzadko czynimy to po prostu dzwoniąc. Zdecydowanie chętniej kontaktujemy się między sobą wysyłając krótkie wiadomości SMS. Nawet życzenia świąteczne, urodzinowe czy imieninowe, pozdrowienia z wyjazdu wysyłamy w postaci SMS.

Do czego służy nam smartfon?

Wyjątkowo chętnie wykorzystujemy smartfony do nagrywania filmików i robienia zdjęć

Bardzo duża liczba smartfonów doskonałej jakości kamerki umożliwiające zrobienie bardzo udanych fotek  czy świetnych filmików. Zdjęcia wykonane smartfonem mogą mieć naprawdę doskonałą jakość dzięki darmowych aplikacjom nie tylko do robienia zdjęć, ale także do ich obróbki. Wykonanymi smartofnem zdjęciami wiele osób chwali się zakładając konto na Instagramie. Jest to też aplikacja, która umożliwia zmianę zdjęcia; oferuje dostęp do filtrów i innych efektów.

Korzystając ze smartfona możemy także wysłać i odbierać e-maile, słuchać muzyki, oglądać filmy. Za pomocą smartfona możemy także kontrolować swój dom, sterować ogrzewaniem, urządzeniami RTV i AGD.

Smartfon to urządzenie, które łączy w sobie mnóstwo różnorodnych funkcji. Może być zarówno telefonem, jak i aparatem fotograficznym, kamerą, radiem, budzikiem, notesem czy latarką. Aplikacje na smartfona ułatwiają nam życie prywatne i zawodowe.