Smartfon: do czego służy nam najczęściej?

Porady

Smartfony to nowoczesne urządzenia o wielu możliwościach. Urządzenia te cieszą się stale rosnącą popularnością. Z pewnością jest to efekt wspomnianych już wielu możliwości. Smartfon nie jest bowiem urządzeniem, które umożliwia tylko i wyłącznie prowadzenie rozmów telefonicznych, wysyłanie wiadomości SMS i MMS. Do czego najczęściej wykorzystujemy swoje smartfony?

Nie tylko rozmowy telefoniczne

Prowadzenie rozmów to prawdzie podstawowa, ale nie jedyna funkcja, jaką pełni smartfon. Równie często sięgamy po niego, gdy chcemy posłuchać muzyki, surfować w sieci, robić zdjęcia. Dzięki różnorodnym aplikacjom (jest ich mnóstwo i wciąż powstają nowe) możemy sobie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Aplikacje, które cieszą się największą popularnością to te, które przydają się w czasie jazdy samochodem, te do robienia zdjęć i sprawdzania pogody. Bardzo dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się także aplikacje, które umożliwiają zablokowanie niechcianych reklam.

Smartfon: do czego służy nam najczęściej?

Kim są użytkownicy smartfonów?

Zdecydowanie najliczniejszą grupą użytkowników smartfonów są osoby młode. Najczęściej korzystają z tych urządzeń nastolatki oraz osoby do 40. roku życia. Osoby po 40. urodzinach o wiele częściej są posiadaczami tradycyjnych telefonów komórkowych. Liczne badania wykazują, że różne grupy wiekowe wykorzystują smartfony do zupełnie odmiennych czynności. Nastolatki sięgają po smartfona, gdy chcą surfować po internecie, korzystać z serwisów społecznościowych, grać czy słuchać muzyki. Osoby, które 30. urodziny mają już za sobą wykorzystują smartfony podobnie jak nastolatki, ale dodatkowo urządzenia te służą im również do korzystania z map w czasie podróży, sprawdzania prognozy pogody, wyszukiwania  najświeższych wiadomości z kraju i ze świata oraz do korzystania z bankowości elektronicznej.

Możliwości smartfonów są bardzo duże. Urządzenia te są stale udoskonalane, w efekcie ich możliwości stale stale się zwiększają. Są czymś więcej niż tylko zwykłym, tradycyjnym telefonem komórkowym, którego możliwości są mocno ograniczone.