Wybielanie zębów w domu może przynieść efekty, ale tylko pod warunkiem, że będzie przeprowadzone w sposób bezpieczny i skuteczny.

Wybielanie zębów w domu – jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Uroda

Każdy z nas pragnie mieć ładne, zdrowe i białe zęby. Nie bez powodu mówi się, że to właśnie uśmiech jest naszą wizytówką. Okazuje się, że możemy zadbać o biel zębów, stosując domowe sposoby na wybielanie. Sprawdźmy zatem, jakie propozycje są godne uwagi. Jak wybielić zęby w domu szybko? O czym warto wiedzieć?

Wybielanie zębów w domu

Jak wybielić zęby w domu? To pytanie nurtuje wiele osób. Na szczęście domowe wybielanie zębów nie jest trudne, dlatego każdy sobie z tym poradzi. Aby zadbać o estetyczny kolor zębów, trzeba je przede wszystkim dokładnie szczotkować. Zalecane jest czyszczenie rano, wieczorem i po spożyciu napojów typu kawa, czerwone wino, herbata itp. Nie bez znaczenia jest to, że wybielanie zębów w domu może bazować na użyciu kurkumy. Przyprawa odznacza się działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym. W tej sytuacji posłuży nam kurkuma sproszkowana: niewielką ilość przyprawy nakładamy na szczoteczkę do zębów i szorujemy je z każdej strony.

Czym wybielić zęby w domu?

Poza kurkumą, bezpieczne wybielanie zębów w domu może opierać się także na płukaniu ust za pomocą oleju. Olej ma dobry wpływ na szkliwo zębów, jednocześnie wykazuje też działanie oczyszczające i antybakteryjne. Jaki olej wybrać? Na uznanie zasługuje olej rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, sezamowy lub lniany. Płukanie przeprowadzać warto każdego ranka. Do ust wlewamy ok. 1 łyżkę oleju i płuczemy przez kilka minut.

Czym wybielić zęby w domu? Wypróbuj pasty i szczoteczki do zębów od https://www.jordanoralcare.com/pl/, które skutecznie usuwają przebarwienia i dbają o zdrowie jamy ustnej. Istnieją także inne rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania. Wybielanie zębów domowymi sposobami może wiązać się z użyciem aktywnego węgla. Należy szczotkować nim zęby raz na 3-4 dni. Dobrym pomysłem jest zmieszanie węgla aktywnego z olejem kokosowym lub pastą do zębów. Taki preparat zakupimy praktycznie w każdej aptece. Kolejną propozycją jest zastosowanie sody oczyszczonej. Pozwala ona dokładnie oczyścić zęby z osadu. Nie jest jednak zalecane stosowanie sody przez długi okres, tak aby nie uszkodzić szkliwa. Jak widać, domowe sposoby na białe zęby są łatwo dostępne dla każdego.

Dodaj komentarz