Dobieramy fryzurę do kształtu twarzy

Dobieramy fryzurę do kształtu twarzy

Uroda

Dobrze dobrana do kształtu twarzy fryzura może ukryć jej mankamenty. W najlepszej sytuacji są osoby, które mają owalny kształt twarzy. To kształt, do którego pasuje każda fryzura.

Dla osób o okrągłych rysach twarzy

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Należy wybierać takie fryzury, które ukryją wady i wyeksponują zalety. Kobietom, które mają okrągłą twarz warto polecić fryzury, które twarz lekko przysłonią. Dzięki temu uda się ukryć pełne policzki i sprawić, że twarz będzie wyglądała na bardziej szczupłą. Przy włosach długich i okrągłych rysach twarzy bardzo dobrze sprawdza się stopniowe wokół twarzy. Dzięki temu, że pasma mają różną długość i są cieniowane od połowy ucha do końca brody, doskonale zakryją pełne policzki. W przypadku włosów krótkich dobrym rozwiązaniem są fryzury mocno wycieniowane z pasmami zaczesanymi na policzki. To fryzury, które skutecznie wysmuklą okrągłą twarz. Kobiety, które mają okrągłe rysy twarzy powinny unikać koków wykonanych z gładko zaczesanych pasm.

Fryzura, która sprawdzi się przy kwadratowych rysach

Znakiem rozpoznawczym są mocno zarysowane szczęki. Bardzo mocno są także zaznaczone kości policzkowe. Fryzurę należy więc dobierać tak, aby złagodziła ostrą linię żuchwy. Najlepiej sprawdzają się włosy długie i półdługie. Fryzury typu bob należą do tych, które kobiety o kwadratowych rysach twarzy powinny unikać. Wskazane są za to wszelkiego rodzaju loczki i upięcia.

Aby ukryć mankamenty urody

Odstające uszy są problemem wielu osób. Nie trzeba ich jednak wcale ukrywać pod długimi i rozpuszczonymi włosami. W przypadku odstających uszu dobrze sprawdzają się także fryzury, które zakrywają tylko górną połowę uszu. Wystarczający kamuflaż zapewnią krótkie, wycieniowane włosy, które należy zaczesywać na policzki. Należy jednak zadbać o to, aby fryzjerka/fryzjer zbyt mocno nie wydegażowali pasm, które znajdują się na wysokości uszu. Nieostry owal twarzy lub podwójny podbródek można zamaskować odpowiednią fryzurą. Przy średniej długości włosach bardzo dobrze sprawdza się bob w stylu lat 60.

Więcej na