Na jaką pizzę się zdecydować?

Na jaką pizzę się zdecydować?

Porady

Kuchnia włoska ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród dań bardzo lubianych znajduje się pizza. Ten mączysty placek z dodatkami serwowany jest obecnie nie tylko we Włoszech. Również w Polsce nie brakuje pizzerii. Pizza w Zielonej Górze czy innym mieście to dzisiaj żaden problem. Na jaką pizzę się zdecydować? Jakie dodatki mogą pojawić się na pizzy?

Podstawowe rodzaje włoskiej pizzy

Za najbardziej tradycyjną włoską pizzę uznawana jest słynna Margherita, która pojawiła się pod koniec XIX wieku. Zawdzięczamy ją królowej Małgorzacie Sabaudzkiej, która zdecydowała się wówczas odwiedzić Neapol i skosztować to tradycyjne danie. Kucharz, którzy przygotowywał pizzę na tą wyjątkową okazję zadbał o to, aby idealnie odzwierciedlała ona włoską flagę. Stąd też pojawiły się na niej pomidory, mozzarella oraz świeża bazylia, a więc kolory czerwony, biały i zielone. Królowa Małgorzata pizzą się zachwyciła. Od tego momentu popularność tego dania zaczęła rosnąć, a pizza przestała być już daniem tylko i wyłącznie biedoty. Do dzisiaj Margherita to tylko te trzy składniki.

Inną równie prostą pizzą jest pizza marinara. Znajdują się na niej tylko pomidory, czosnek i oregano. Jest to pizza niezwykle aromatyczna. Margherita i marinara to pizze, które pozwalają szybko ocenić jakość pizzerii. Jeśli są smaczne, można pokusić się o zamówienie tych bardziej skomplikowanych.
Włosi uwielbiają pizzę romana. To typowo warzywna pizza, na której oprócz pomidorów mogą znaleźć się karczochy, cukinia bądź bakłażan. Do tego dochodzą oczywiście aromatyczne zioła.

Jakie składniki dzisiaj proponują pizzerie?

Obecnie pizza to szereg rozmaitych składników. Co ciekawe, po wiele z nich prawdziwy Włoch nigdy nie sięgnie. Nie oznacza to jednak, że taka pizza nie jest smaczna. Polacy bardzo pokochali pizzę hawajską, którą zawdzięczamy nie Włochom, a Amerykanom. Jej niezbędnym składnikiem jest ananas, który połączony jest z szynką. To pizza idealna dla miłośników łączenia mięs z owocami. Chętnie zamawiane są również pizze z owocami morza. Wiele pizzerii próbuje tworzyć pizze z lokalnymi składnikami. W Polsce może być pyszny, aromatyczny wędzony boczek i suszone śliwki.

Zamów pizzę na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zielona-gora-c-h-r-focus-mall

Dodaj komentarz