Jakie zalety maja emolienty?

Kosmetyki Moda Porady

Specjaliści z zakresu kosmetologii oraz lekarze dermatolodzy coraz częściej polecają nam dermokosmetyki o nazwie emolienty. Są to preparaty, które nie zawierają sztucznych barwników, substancji pieniących i zapachowych. Ich siłą są naturalne składniki, z których niektóre już przed naszą erą słynęły z właściwości pielęgnacyjnych. Dlaczego warto te dermokosmetyki stosować?

Jakie zalety maja emolienty?

Są łatwe w użyciu

Emolienty to coraz szersza grupa produktów. Są wśród nich preparaty przeznaczone zarówno do pielęgnacji ciała, jak i twarzy oraz włosów. Są łagodne, a więc możemy stosować je każdego dnia. Można zastąpić nimi mydło, żel pod prysznic, płyn do kąpieli czy balsam do ciała. Emolienty, którymi zastąpimy zwykłe kosmetyki stosuje się w taki sam sposób. Korzyści, które odniesiemy

stosując emolienty będą jednak bez porównania większe.

Działają skutecznie

Emolienty należą do kosmetyków, które działają wyjątkowo skutecznie. To efekt użycia do ich produkcji aktywnych substancji nawilżających. Każdy producent używa oczywiście różnego rodzaju składników, są to jedna głównie substancje pochodzenia naturalnego. Do emolientów bardzo często dodawane są składniki, które łagodzą świąd, stan zapalny i podrażnienia, a więc objawy, które są bardzo uciążliwe. Siłą emolientów jest to, że zapobiegają utracie wody, uzupełniają lipidy obecne w skórze, chronią przed niekorzystnym wpływem czynników środowiskowych.

Naturalne i pozbawione szkodliwych substancji

Większość emolientów zawiera naturalne składniki. Są to przede wszystkim oleje roślinne. W pielęgnacji skóry wrażliwej doskonale sprawdzają się dermokosmetyki, które zawierają olej z rokitnika. Inne składniki często dodawane do tych kosmetyków to masła, w tym bardzo cenne masło shea. Ogromnym plusem emolientów jest brak w ich składzie parabenów. W emolientach nie ma także sztucznych barwników i substancji zapachowych.

Emolienty są dermokosmetyki, a więc preparatami do kupienia w aptekach. Można stosować je nie tylko do pielęgnacji skóry z problemami, ale także zanim problemy te pojawią się.