Sposoby na mocne, długie rzęsy

Kosmetyki Moda Porady

O rzęsach jak firanki marzy wiele kobiet. Spełnienie tego marzenia nie jest trudne; wystarczy sięgnąć po wzmacniającą odżywkę.

Sposoby na mocne, długie rzęsy

Codzienne malowanie rzęs pogrubiającą lub przedłużającą mascarą, a później mocne pocieranie wacikiem, aby ja zmyć, nie służy rzęsom. Nie zwracamy na to jednak uwagi, nie zmieniamy swoich nawyków aż do chwili, gdy się przerzedzają lub mają bardzo mocno rozjaśnione końce. Warto nauczyć się dbać o delikatne włoski codziennie. Mamy dzisiaj do wyboru mnóstwo odzywek i serum do rzęs, ich pielęgnacja nie jest więc pracochłonna. W pielęgnacji rzęs sprawdzają się także stare, domowe sposoby, między innymi olejek rycynowy.

Odżywki do rzęs: co zawierają?

Najsłynniejsza odżywka – RevitaLash – powstała dla kobiety, która na skutek chemioterapii straciła rzęsy. Formułę odżywki opracował mąż kobiety, który był okulistą. Niestety, ta słynna amerykańska, robiąca furorę także w Polsce odżywka, jest dość droga. Liczba kobiet, które mogą wydać na nią ponad 300 złotych z pewnością jest niewielka. Ale w sklepach nie brakuje także tańszych odżywek, które zapewnią bardzo dobry efekt. Zawierają one wzmoacniajacą włoski witaminę B5, odżywcze witaminy A,E, olejek arganowy dodający im blasku, wyciąg z żeń-szenia pobudzający włoski do wzrostu czy keratynę – budulec włosa. Odżywki hipoalergiczne mogą stosować osoby, które noszą soczewki kontaktowe.

Olejek sprawi, że będą gęściejsze

Warto wypróbować nie tylko babciną metodę czyli olejek rycynowy, ale także łopianowy. Rewelacyjnie działa preparat w skład, którego wchodzi nie tylko olejek łopianowy, ale także wyciąg z rokitnika, witaminy A, E. Środek ten zagęszcza cienkie włoski, lekko je wydłuża i trochę przyciemnia. Olejki są tłuste, trzeba uważać, aby nie dostały się do oczu. Kropelkę wybranego olejku rozprowadzamy na rzęsach czysta szczoteczką po tuszu. Stosujemy na noc.

Pierwsze efekty kuracji odżywką czy olejkiem widoczne są po 3-4 tygodniach kuracji : rzęsy są mocniejsze, dłuższe i gęściejsze. Warto kuracje kontynuować przynajmniej przez 8 tygodni.