Możliwości żeli hydrokoloidowych w leczeniu ran

Kosmetyki Moda Porady

Z pewnością każdy z nas raz w swoim życiu miał jakąś ranę. Z reguły są to rany, które nie wymagają specjalistycznego leczenia. Po kilku dniach po ranie pozostaje nikły ślad lub nie ma go  wcale. Są jednak i takie rany, na które zwykły plaster nie pomoże. Bardzo skuteczne w leczeniu różnego rodzaju ran okazały się żele hydrokoloidowe.

Możliwości żeli hydrokoloidowych w leczeniu ran

 

Jakie jest ich zastosowanie?

Rodzajów ran, które mogą być leczone żelami hydrokoloidowymi jest całkiem sporo. Przynoszą one bardzo dobre efekty w leczeniu odleżyn. Jeśli chodzi o ten rodzaj ran, to żel znacznie skraca czas ich leczenia, radzi sobie nawet z bardzo już głębokimi ranami z bardzo dużym wysiękiem. Żele hydrokoloidowe polecane są także w przypadku oparzeń pierwszego i drugiego stopnia.

 

 

Czy są przeciwwskazania?

Każdy wyrób medyczny ma przeciwwskazania, a więc żele hydrokoloidowe nie są tutaj żadnym wyjątkiem. Nie mogą być stosowane na oparzenia trzeciego stopnia. Również rany, które mają charakter grzybiczy lub gruźliczy nie mogą być leczone tymi środkami. Także w przypadku ran kiłowych nie jest możliwe stosowanie żelu hydrokoloidowego. Nie można ich stosować również na owrzodzenia tętnicze lub ukąszenia.

 

 

Jakie mogą być skutki uboczne?

Żel hydrokoloidowy to produkt bezpieczny, ale u osób nadwrażliwych mogą wystąpić skutki uboczne. Niepokojące objawy, które wymagają szybkiego zmycia  żelu z rany i skonsultowania się z lekarzem to:

  • gorączka;
  • ocieplenie miejsca wokół rany;
  • zaczerwienie;
  • obrzęk.

Objawów tych nie można zlekceważyć.

 

Gdzie można kupić żel hydrokoloidowy?

Osoby, które chcą wykorzystać żel hydrokoloidowy do leczenia ran, mogą go kupić bez żadnego problemu. Można je znaleźć w każdej, dobrze zaopatrzonej aptece. Dobra wiadomość to taka, że żele hydrokoloidowe sprzedają nie tylko stacjonarne, ale także internetowe apteki. Żel mogą więc kupić nawet osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą kupować go w stacjonarnej aptece.

Dzięki żelom hydrokoloidowym rany goją się o wiele szybciej. Wpływa to na poprawę samopoczucia pacjentów.