Porady medyczne w internecie: czy można im ufać?

Porady

Dzięki dostępowi do internetu mamy możliwość dotarcia do szeregu różnych informacji. Do tych, które poszukiwane są przez bardzo wiele osób należą porady medyczne. Czy warto im ufać i stosować je?

 Internet to medium, w którym w zasadzie nie ma cenzury – mogą więc publikować w nim wszystkie osoby

Dlatego też nie wszystkie porady medyczne, które znajdziemy w sieci zasługują na zaufanie. Szukając informacji o chorobach i metodach ich leczenia powinniśmy zachować dużą rozwagę. Pamiętajmy, że porady zamieszczone w sieci mogą zamieszczać osoby, które nie mają wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, gdyż nie posiadają wykształcenia medycznego.

W sieci nie brakuje także stron, które powstały we współpracy z instytutami medycznymi czy lekarzami. To właśnie na tych stronach warto szukać rzetelnych informacji o chorobach, ich objawach i metodach terapii. W internecie znaleźć można również serwisy, które prowadzą prawdziwi lekarze. Mogą oni udzielać porad, ale pamiętajmy, że są to tylko powierzchowne rady. Nie można postawić prawidłowej diagnozy nie badając pacjenta. Dlatego też nawet po uzyskaniu porady za pośrednictwem internetu powinniśmy udać się do realnej przychodni, w której zbada nas lekarz. Tylko w ten sposób możemy otrzymać receptę na leki czy zostać skierowani na leczenie do specjalisty. Przez internet takich spraw nie uda się załatwić.

Porady medyczne w internecie: czy można im ufać?

Internet jest dla wielu z nas źródłem wielu informacji

Dla wielu internautów jest on także miejscem, w którym poszukują informacji na temat zdrowia. Nie wszystkie jednak porady medyczne, które znajdziemy w sieci są rzetelne. Chcąc się do nich stosować nie możemy o tym zapomnieć. Na pewno uzyskanie porady w internecie nie powinno nas zwalniać z konieczności udania się do realnej przychodni. Warto też pamiętać, że w sieci można znaleźć strony stworzone przez lekarzy, szpitale, medyczne instytuty naukowe. Te strony mogą być dla nas dobrym źródłem informacji o chorobach i metodach ich leczenia. Są to serwisy, z który naprawdę warto korzystać.