Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Kosmetyki

Do podstawowych zabiegów, które każdego dnia wykonujemy na włosach należy czesanie. To zabieg, który wykonujemy przynajmniej dwa razy dziennie. Szczególnie ważne jest wieczorne czesanie włosów. Czesząc włosy wieczorem usuwamy z pasm nie tylko pozostałości kosmetyków do stylizacji, ale także łój oraz nagromadzony na nich przez cały dzień kurz. Do czesania włosów bardzo chętnie wybieramy szczotkę. Jaką kupić, aby nie pogarszać kondycji włosów?

Materiały do produkcji szczotek do włosów

W drogeriach stacjonarnych i internetowych do wyboru mamy szczotki wykonane z bardzo różnych materiałów. Bardzo często kupowane są szczotki plastikowe. Cena tych szczotek jest bardzo różna, bo różna jest też jakość użytego do produkcji plastiku. Szczotki z plastiku kiepskiej jakości są tanie, ale ich wadą jest to, że są mało elastyczne i w trakcie szczotkowania szarpią pasma. W efekcie uszkadzamy strukturę włosa. Na rynku dostępne są także szczotki z igiełkami wykonanymi z drewna. Są to szczotki, które możemy kupić zarówno do cienkich jak i do grubych włosów. Szczotka z drewnianymi igiełkami to dobry wybór także wtedy, gdy jesteśmy posiadaczkami włosów, które mają skłonność do elektryzowania się. Do szczotek, które naprawdę warto polecić należą te z naturalnym włosiem. Szczotka z włosia dzika jest dzisiaj wybierana niezwykle często. Szczotki te przeżywają dzisiaj swój wielki powrót. Mają mnóstwo zalet. Kobiety kochają te szczotki między innymi dlatego, że nie szarpią nawet mocno splątanych pasm. Nie elektryzują też włosów i nie plączą.

Jaką szczotkę z dzika wybrać?

Szczotki z włosiem dzika mogą być wykonane w stu procentach tylko z tego włosia. Ale na rynku dostępne są również i takie, które część igiełek mają wykonanych z nylonu. Do wyboru są szczotki z dzika do rozczesywania, tapirowania i modelowania włosów. Szczotki do rozczesywania mogą mieć różny kształt. Są wśród nich zarówno klasyczne szczotki o owalnym kształcie, jak również i prostokątne. Przynajmniej raz w tygodniu usuwamy ze szczotki włosy i regularnie ją myjemy.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/szczotka-z-wlosiem-dzika/

Dodaj komentarz