Emolienty: do pielęgnacji skóry atopowej

Kosmetyki Moda Porady

Pielęgnacja skóry atopowej nie należy do łatwych. Jest ona pozbawiona naturalnej ochrony, a więc bardzo łatwo ulega podrażnieniom. Jakie kosmetyki powinni kupić rodzice dzieci, u których została postawiona diagnoza: Atopowe Zapalenie Skóry? Czy są to te same preparaty, których używają dorośli ze skórą atopową?

Pielęgnacja skóry atopowej nie należy do łatwych. Jest ona pozbawiona naturalnej ochrony, a więc bardzo łatwo ulega podrażnieniom. Jakie kosmetyki powinni kupić rodzice dzieci, u których została postawiona diagnoza: Atopowe Zapalenie Skóry? Czy są to te same preparaty, których używają dorośli ze skórą atopową? Szeroki wybór emolientów Do pielęgnacji skóry suchej, skłonnej do podrażnień oraz do skory atopowej dostępne są specjalne preparaty – emolienty. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego emolliere – zmiękczać. Preparaty te dostępne są w aptece. Wybór na chwilę obecna jest bardzo bogaty. Do wyboru osoby, które same lub ich bliscy zmagają się ze skórą atopową mają preparaty do kąpieli oraz szeroki wybór preparatów przeznaczonych do pielęgnacji ciała po kąpieli. Wśród nich są zarówno maści, kremy, balsam, jak i najsłabiej z nich działające lotiony. Jak powinna przebiegać kąpiel z dodatkiem emolientów? W emolientach w składzie jest między innymi wazelina, lanolina, olej lniany. Są naturalne substancje natłuszczające. Efektem kąpieli z dodatkiem emolientów jest to, ze już w trakcie ich trwania skóra jest bardzo mocno natłuszczana. Aby warstwa natłuszczająca, która utworzyła się na skórze w trakcie kąpieli pozostała na niej także później, ciało należy jedynie delikatnie, ale starannie osuszyć. Robimy to tak, aby nie pocierać skóry ręcznikiem. Bardzo ważne jest pilnowanie czasu trwania kąpieli: nie należy przeciągać jej powyżej 15 minut. Tyle samo czasu może trwać kąpiel zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Pielęgnacja po kąpieli Preparaty natłuszczające, które przeznaczone są do stosowania po kąpieli można w skórę wklepać lub wmasować. W zależności od tego, jak bardzo nasilone są zmiany, emolient nakłada się cienką lub grubszą warstwą. Skórę po kąpieli trzeba natłuścić bardzo szybko. Emolienty to preparaty przeznaczone przede wszystkim do pielęgnacji suchej skory oraz skóry atopowej. Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników, substancji zapachowych. Dlatego bezpiecznie mogą używać ich atopicy.

 

Szeroki wybór emolientów

Do pielęgnacji skóry suchej, skłonnej do podrażnień oraz do skory atopowej dostępne są specjalne preparaty – emolienty. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego emolliere – zmiękczać. Preparaty te dostępne są w aptece. Wybór na chwilę obecna jest bardzo bogaty. Do wyboru osoby, które same lub ich bliscy zmagają się ze skórą atopową mają preparaty do kąpieli oraz szeroki wybór preparatów przeznaczonych do pielęgnacji ciała po kąpieli. Wśród nich są zarówno maści, kremy, balsam, jak i najsłabiej z nich działające lotiony.

Jak powinna przebiegać kąpiel z dodatkiem emolientów?

W emolientach w składzie jest między innymi wazelina, lanolina, olej lniany. Są naturalne substancje natłuszczające. Efektem kąpieli z dodatkiem emolientów jest to, ze już w trakcie ich trwania skóra jest bardzo mocno natłuszczana. Aby warstwa natłuszczająca, która utworzyła się na skórze w trakcie kąpieli pozostała na niej także później, ciało należy jedynie delikatnie, ale starannie osuszyć. Robimy to tak, aby nie pocierać skóry ręcznikiem. Bardzo ważne jest pilnowanie czasu trwania kąpieli: nie należy przeciągać jej powyżej 15 minut. Tyle samo czasu może trwać kąpiel zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Pielęgnacja po kąpieli

Preparaty natłuszczające, które przeznaczone są do stosowania po kąpieli można w skórę wklepać lub wmasować. W zależności od tego, jak bardzo nasilone są zmiany, emolient nakłada się cienką lub grubszą warstwą. Skórę po kąpieli trzeba natłuścić bardzo szybko.

Emolienty to preparaty przeznaczone przede wszystkim do pielęgnacji suchej skory oraz skóry atopowej. Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników, substancji zapachowych. Dlatego bezpiecznie mogą używać ich atopicy.