Co mężczyźni powinni wiedzieć o poszetce?

Moda

Co mężczyźni powinni wiedzieć o poszetce?

Poszetka to dodatek do męskich strojów, który jest znany od bardzo wielu lat. W Polsce była przez wiele lat raczej zapomniana, kilka lat temu pojawiła się, jako modny dodatek do wielu męskich stylizacji. Wielu mężczyzn nie do końca wie, jak należy wybierać i nosić poszetkę.

Na lewej pole marynarki, po jej lewej stronie, znajduje się mała kieszonka. To w tej kieszonce umieszcza się ozdobną chusteczkę nazywaną z języka francuskiego brustaszą. Jest to dodatek utożsamiany z dużą elegancją.

Wybieramy kolor poszetki

Jej kolorystyka powinna nawiązywać do koloru krawata. Oznacza to, że kupując poszetkę nie kupujemy jej w takim samym kolorze, co krawat. Na półkach sklepów można znaleźć bardzo dużo zestawów, które składają się z krawata i poszetki w takim samym co on kolorze. Takie zestawy są nie do przyjęcia, eleganccy mężczyźni nie powinni ich kupować. Jeżeli panowie mają trudności ze zestawianiem kolorów powinni wybrać bezpieczną białą poszetkę. Można zauważyć, że wielu panów nosi poszetki kolorowe. Najbardziej modne to niebieskie, granatowe i jasnobłękitne. Wybór poszetek jest oczywiście o wiele większy, są także bardzo wzorzyste oraz z kontrastowym kolorem obszycia.

Jak składamy poszetkę?

Poszetka, która jest złożona w wąski, prostokątny pasek jest najbardziej elegancka. Technika składania poszetki w taki właśnie sposób to TV fold. Poszetki szyte są lnu lub z jedwabiu. W przypadku białej najlepiej sprawdza się len. Nie jest on tak śliski, jak jedwab i włożona do kieszonki poszetka nie będzie się z niej wysuwać, nie trzeba jej będzie ciągle poprawiać. Dzięki temu panowie unikną ryzyka pojawienia się na niej plam. W przypadku kolorowych poszetek jak najbardziej sprawdzają się te jedwabne. Poszetki można składać nie tylko tak, aby przypominała ona wąski pasek materiału. Istnieją także sposoby pozwalające złożyć ją z fantazję. Sposób składania dobiera się do okazji.

Poszetka to elegancki i modny dodatek do męskich stylizacji. Za najbardziej eleganckie uważane są poszetki, które zostały ręcznie obszyte.

Dodaj komentarz