Jakie buty na fitness?

Buty Moda Porady

Jakie buty na fitness?

Lubisz być w ciągłym ruchu, a fitness to dla Ciebie synonim relaksu? Pamiętaj, że odpowiednio dobrane buty treningowe pozwolą Ci zwiększą przyjemność z wysiłku fizycznego. Właściwa para nie tylko poprawi komfort, ale i pomoże unikać dotkliwych kontuzji. Jak wybrać właściwe buty na fitness? Materiały zapewniające komfort to jedna z naczelnych zasad determinujących wybór konkretnej odzieży sportowej.

Zasady jakimi powinno się kierować przy zakupie butów.

Zasada numer jeden: buty do fitnessu powinny być lekkie i przewiewne. Dbając o komfort, wybierz model, którego cholewka została uszyta z elastycznych, przepuszczających powietrze materiałów. Najlepiej sprawdzi się tekstylna siateczka lub skór naturalna. Dzięki nim unikniesz efektu bolesnych, zmęczonych oraz nadmiernie spoconych stóp. To w wielu dostępnych na rynku modelach znajdziesz przewiewną i trwałą cholewkę, a także tekstylną wyściółkę umożliwiającą cyrkulację powietrza nawet w czasie bardzo intensywnego treningu. Rozmiar ma znaczenie. Buty sportowe damskie w nieodpowiednim rozmiarze potrafią odebrać całą radość z ćwiczeń.

Jak uniknąć nieprzyjemnych otarć?

To bardzo proste – kupując buty na fitness, dobierz odpowiedni rozmiar. Twoje obuwie nie może być ani za ciasne, ani zbyt duże. Postaw na parę o pół rozmiaru większą. Dlaczego? Będziesz mieć wygodny „zapas” na wypadek, gdyby Twoja stopa nieco spuchła, a jednocześnie zmniejszysz ryzyko kontuzji stawu skokowego, która często jest wynikiem wyboru butów o cały rozmiar większych. Zdecydowanie warto poświecić czas na ich wybór, ponieważ to znacząco wpłynie na nasze zadowolenie z zakupu.

Dodaj komentarz