Kilka słów o noszeniu przez mężczyzn zegarka

Moda

Kilka słów o noszeniu przez mężczyzn zegarka

Zegarek oraz spinki do mankietów (ewentualnie do krawata) to zdaniem znawców męskiej elegancji jedyna dopuszczalna biżuteria dla mężczyzn. Jak wybierać zegarek do stylizacji? Na co zwracać szczególną uwagę?

Czasem panowie (także kobiety) zadają pytanie: na którym nadgarstku powinno się go nosić. W przypadku tej kwestii nie ma żadnych ściśle określonych reguł. Panowie praworęczni noszą zegarek zazwyczaj na lewym nadgarstku, leworęczni na prawym.

Jaki powinien być zegarek do stroju formalnego?

W przypadku tego stroju stonowany wygląd zegarka jest bardzo pożądany. Do takich strojów panowie powinni wybrać tradycyjną okrągłą kopertę. Kolor jest dowolny: złoty lub srebrny. Ale warto pamiętać, że kolor koperty powinien pasować do koloru spinek. Jeśli panowie noszą obrączkę, to także do jej koloru. W przypadku zegarka, który panowie zakładają do stroju formalnego jego pasek powinien być czarny lub brązowy. Jaki pasek należy wybrać zależy od koloru spodni i butów. Kolor paska nie musi być identyczny, ważne, aby odcień był zbliżony.

Jaki zegarek wybrać do stroju casualowego?

W tym przypadku nie ma już ściśle określonych zasad, panowie mogą pozwolić sobie na większą swobodę. W stylizacjach casualowych sprawdzają się zegarki z dużą i kolorową tarczą. Również pasek może być barwny. Pamiętajmy jednak, że nadmierna ilość rzucających się w oczy kolorów nie jest w dobrym guście. Dobierajmy je więc tak, aby harmonizowały z pozostałymi elementami ubioru.

Rodzaje zegarków

Klasyczne

Nosi się je do strojów formalnych. Mają złotą lub srebrną kopertę. Są stosunkowo nieduże, rzadko ww przypadku klasycznych zegarków jest ona większa niż 40 mm. Zegarki noszone do strojów formalnych wyróżniają się także cienką kopertą. Gruba koperta nie zmieści się pod mankietem od koszuli. Pasek w tych zegarkach z reguły jest wykonany ze skóry.

Na co dzień

Tarcza zegarka noszonego na co dzień może być grubsza i kolorowa. Pasek może, ale nie musi być wykonany ze skóry. Zegarki noszone na co dzień mogą mieć wiele dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji.

Dodaj komentarz