Para młoda – z klasyczną elegancją

Moda

Para młoda – z klasyczną elegancją

Dzień ślubu to wydarzenie wyjątkowe nie tylko w życiu młodej pary. Panna młoda, ale także jej partner chcieliby wyglądać w tym dniu wyjątkowo elegancko i pięknie. Jakie ubrania mają do wyboru państwo młodzi?

Jaką suknię ślubną wybrać?

Wybierając suknię ślubną należy pamiętać, że przede wszystkim powinna ona być dopasowana do charakteru panny młodej. Zadaniem sukni ślubnej jest także podkreślenie urody panny młodej i ukrycie ewentualnych niedoskonałości sylwetki. Moda na suknie ślubne zmienia się wyjątkowo często. W roku 2017 modne suknie to:
suknie z głębokim dekoltem – to suknie, które warto polecić paniom o małych piersiach i trochę zaokrąglonej sylwetce. Dekolt w kształcie litery V sprawia, że sylwetka staje się bardziej smukła;
proste suknie z kokardą. Kokarda to bardzo modny dodatek, który w sukniach ślubnych przyjmuje bardzo różną postać. Do wyboru są suknie, które mają kokardę do zawiązania przy szyi, ale też w talii. Kokardy w sukniach ślubnych nie są nowością. Pojawiają się z dłuższymi lub krótszymi przerwami już od lat 50-tych;
sukni ze zsuniętymi z ramion rękawami. To fason sukni idealny dla pań, które chcą mieć odkryte ramiona, a jednocześnie chcą, aby suknia miała rękawy. Suknia, które rękawy zsuwają się z ramion łączy te dwa detale.

Co wybrać: frak czy garnitur?

Panowie, którzy stają na ślubnym kobiercu wybierają: garnitur, frak, smoking. Z pewnością wyjątkowo elegancko prezentuje się frak i smoking. Zarówno do smokingu, jak i do fraka koszula powinna mieć łamany kołnierzyk. Powinna mieć również plisę, która zakrywa guziki. Obowiązkowym dodatkiem do tych strojów jest mucha. Panowie powinni zdecydować także, jaki kolor wybiorą. Zdecydowanie najczęściej wybierane są garnitury, fraki i smokingi w ciemnych kolorach. Przeważnie panowie decydują się na czarny kolor, ale sprawdzają się także granaty. Jeżeli w przypadku smokingu i fraka obowiązkowy dodatek to mucha, tak w przypadku garnituru panowie mogą wybrać krawat lub muchę. Ze względu na wagę uroczystości panowie powinni postawić na muchę.

Dodaj komentarz