Asymetryczne bluzki – jak je wybierać i nosić?

Moda

Asymetryczne bluzki – jak je wybierać i nosić?

Inspiracją do zaprojektowania bardzo modnych asymetrycznych bluzek z pewnością były zwiewne i długie suknie wiązane na jednym ramieniu, w których chodziły starożytne Greczynki i Rzymianki. Asymetryczne bluzki są obecnie bardzo chętnie wybierane przez wiele kobiet.

Jaki typ sylwetki pasuje do asymetrycznej bluzki?

Asymetryczne bluzki mają jedną, ogromną zaletę. W tych bluzkach dobrze wyglądają praktycznie wszystkie panie. W przypadku tych bluzek typ sylwetki ma niewielkie znaczenie. Asymetria może pojawić się w wielu fasonach. To dlatego idealny fason dla siebie znajdą kobiety o bardzo szczupłej, jak również o pełniejszej sylwetce. Bluzki te można nosić do dzwonów w typie pallazo, jak również do bardzo popularnych spodni rurek. Możliwości stylizacji, które dają asymetryczne bluzki jest naprawdę bardzo dużo.

Jaki fason bluzki wybrać?

Wyobraźnia projektantów, którzy projektują asymetryczne bluzki jest ogromna. Stąd też wybierając się na zakupy możemy wybrać dla siebie bluzkę z asymetrycznym dołem. Inny fason to bluzki, które mają przedłużony tył. W sklepach znajdziemy także bluzki, których dwa boki są wydłużone. Fasonem, który bardzo sprawdza się w przypadku pań o bardzo szczupłej sylwetce są z kolei bluzki z wydłużoną baskinką, która jest wszyta z tyłu. Baskinka sprawia, że wyjątkowo szczupła sylwetka staje się bardziej pełna, a więc kobieca. Panie, które chciałyby ukryć wystający brzuszek także znajdą fason asymetrycznej bluzki dla siebie. Idealne bluzki dla sylwetki z wystającym brzuszkiem to oversize. Fasonów bluzek asymetrycznych jest naprawdę mnóstwo. Jeśli tylko chcemy nosić taką właśnie bluzkę, z pewnością wybierzemy model dla siebie.

Na jaką okazję je nosić?

Na jaką okazję pasuje asymetryczna bluzka decyduje materiał, z którego została uszyta oraz wybrane przez kobietę dodatki. Na co dzień możemy te bluzki nosić ze spodniami rurkami czy z szortami. Te, które zostały uszyte ze szlachetnych tkanin, na przykład z jedwabiu, w połączeniu z eleganckimi spodniami pasują także na wyjście wieczorem.

Dodaj komentarz