Czym kierować się podczas doboru biustonoszu?

Bielizna Moda Porady

Czym kierować się podczas doboru biustonoszu?

Badania pokazują, że 85% kobiet nosi biustonosz w nieodpowiednim rozmiarze i prawie zawsze jest to rozmiar zbyt duży. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że to poważny błąd, ponieważ źle dobrany biustonosz postarza, pogrubia i zaburza właściwe proporcje sylwetki. Również nieodpowiednio dobrane majtki mogą uwypuklić wałeczki na brzuchu lub odznaczać się pod ubraniem. Jak zatem dobierać bieliznę? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Na co zwrócić uwagę?

Pamiętajmy, że biustonosz musi mieć przede wszystkim odpowiednio dopasowany obwód. Nie może on przesuwać się ku górze, gdy wykonujesz ruch – oznacza to wówczas, że stanik jest zbyt duży. Musi on ciasno opinać twoje ciało – jeśli wierzyć statystykom, ciaśniej, niż ten, który masz na sobie. Dodatkowo odpowiednio dopasowany obwód stanika zapewnia 90% podparcia biustu! Przykładowo, jeśli tylko nosisz topy w rozmiarze 38-42, prawdopodobnie powinnaś szukać biustonosza o obwodzie 75. Kobiety o rozmiarze 44-46 będą potrzebować biustonosza o obwodzie 80 itp. Nie skracaj zbyt mocno ramiączek biustonosza. Zapewniają one jedynie 10% wsparcia. Owszem, jeśli zsuwają się z ramion, oznacza to, że są zbyt luźne. Jeśli jednak wżynają się w ramiona zostawiając na nich ślady, są stanowczo za krótkie. Kupując biustonosz zawsze sprawdzaj jego obwód zapinając go na ostatnią, najluźniejszą haftkę. Czemu? Ponieważ z czasem biustonosz rozciągnie się, a gdy będzie zbyt luźny, przestanie spełniać swoją rolę. Nie chcesz przecież zwężać go za kilka miesięcy. Zakup odpowiedniego biustonosza nie jest wcale prostym zadaniem.

Przemyślana decyzja

Zaleca się dobrze przemyśleć sprawę i na pewno nie działać pod wpływem chwili. Są to bardzo ważne kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas pominięte. Czym kierować się podczas doboru biustonosza? Jak dokonać zakupu, aby później nie żałować podjętej przez siebie decyzji? Są to pytania, które warto skierować do kobiet pracujących w sklepie z bielizną. Z ich pomocą dokonamy zakupu odpowiedniego modelu, który będzie w stanie posłużyć nam przed długi okres czasu. Postarajmy się, zatem o tym właśnie nie zapominać ani na moment. Z pomocą profesjonalistów dokonamy zakupu odpowiedniego modelu biustonosza.

Dodaj komentarz