Jakie rzeczy powinny znaleźć się w każdej męskiej szafie?

Moda

Jakie rzeczy powinny znaleźć się w każdej męskiej szafie?

Najczęściej to kobiety mimo szafy pełnej ubrań narzekają, że nie mają co założyć. Problemy z wybraniem stroju mają także mężczyźni. Ubrania należące do tak zwanej bazy pomogą panom w rozwiązaniu problemów w kompletowaniu strojów. Co może znaleźć się w męskiej garderobie, jako baza?

Niebieska koszula

Błękitna koszula jest tym samym, co damska „mała czarna”. Stąd też wśród ubrań, które mają stać się bazą powinna znaleźć się jasnobłękitna koszula. W połączeniu z garniturem lub marynarką będzie stanowiła podstawę biurowej stylizacji. Aby jednak nie wyglądała na zbyt formalna, nie zakładamy do niej krawata, a latem podwijamy rękawy.

Dżinsy

W swoich początkach (XIX wiek) był roboczymi spodniami amerykańskich farmerów i poszukiwaczy złota. W latach pięćdziesiątych przestały być spodniami roboczymi, a stały się ulubionymi spodniami milionów mężczyzn na całym świecie. Dzisiaj panowie mogą wybrać dla siebie następujące rodzaje dżinsów:
klasyczne dżinsy na metce oznaczone, jako regular;
wąskie z napisem na metce slim;
trochę szersze, czyli loose.
Jako bazę nie powinno się wybierać obcisłych, choć bardzo popularnych rurek.

Kaszmirowy sweterek

Jest bardzo przyjemny w dotyku, cienki, ale ciepły. Przyda się więc o każdej porze roku. W sklepach można znaleźć swetry z kaszmiru, które powstały z różnej ilości warstw przędzy. Jeżeli zależy nam na tym, aby sweter był bardzo ciepły, to powinniśmy szukać takiego, który ma tych warstw bardzo dużo. Zimowy sweter z kaszmiru powinien być wykonany z czterech warstw. Wśród kaszmirowych swetrów prawdziwą perełką jest sweter wykonany z przędzy Duvet. To wyjątkowo cienki, niezwykle miękki i przyjemny w dotyku sweter, który można nosić na gołe ciało.

Ramoneska

Historia skórzanej kurtki ramoneski zaczęła się dość dawno. Początkowo była kurtką noszoną przez motocyklistów i wojskowych. W latach 50-tych zagościła w codziennej modzie. Z przerwami jest w niej obecna do dzisiaj. Można ją nosić w połączeniu z dżinsami i T-shirtem,. Będzie stanowiła także eleganckie i stylowe uzupełnienie do białej koszuli z krawatem i spodni w kant.

Dodaj komentarz