Co zrobić, gdy wypadają włosy?

Kosmetyki Moda Porady

Włosy osłabia niewłaściwa dieta, zła pielęgnacja lub stan zdrowia. Więcej włosów tracimy w okresie tak zwanego przesilenie czyli jesienią i na wiosnę. W takich sytuacjach warto włosy wzmocnić, z czasem zaczną odrastać.

Co zrobić, gdy wypadają włosy?

Tabletki do łykania z apteki

Kondycję włosów poprawią suplementy diety. Uzupełnią one te składniki, których w organizmie brakuje, a które są niezbędne do wzrostu nowych włosów. W ich składzie znajdziemy homocysteinę, biotynę, witaminy z grupy B i E, cynk, krzem, żelazo, siarkę. Skład najnowszych suplementów diety na wypadające włosy został jeszcze wzbogacony o witaminę D3. Naukowcy odkryli, że jest ona potrzebna do tego, aby włos mógł długo utrzymać się w cebulce. Coraz więcej preparatów do łykania na włosy uzupełnia się także kwasami omega 3.

Szampony i odżywki

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji nie powinny zawierać SLES i SLS. Dodatki te wprawdzie świetnie usuwają tłuszcz, są odpowiedzialne także za wytwarzanie piany, ale osłabiają cebulki włosów. Do pielęgnacji wybierzmy więc kosmetyki, które nie zawierają tych sztucznych dodatków, a za to zawierają keratynę, biotynę czy wyciągi roślinne. Bardzo często szampony i odżywki mają zbliżony skład do ampułek, ale działają od nich słabiej z uwagi na to, iż mają krótki kontakt ze skórą głowy. Ale ich plusem jest to, że wygładzają pasma, dzięki temu podczas rozczesywania nie wyszarpujemy ich.

Domowe eliksiry wzmacniające

Wzmacniającą maseczkę przygotujemy z żółtka jaj. Są one źródłem witamin: A, E, D, K i z grupy
B. Dostarczają również soli mineralnych, między innymi cynku, fosforu i siarki. Zawierają także białko, lecytynę i kwasy tłuszczowe. Maseczka przygotowana z żółtka, oliwy, oleju rycynowego lub słonecznikowego odżywi włosy i nawilży je, sprawi, że staną się zdrowe i lśniące. Kondycję włosów poprawi wcierka przygotowana z soku wyciśniętego z korzenia czarnej rzepy. Także picie naparu ze skrzypu polnego, pokrzywy lub liści brzozy wzmocni zarówno cebulki włosowe jak i skórę głowy. Lecznicze napary pijemy co najmniej miesiąc.