Amerykańskie marki odzieżowe

Moda

Amerykańskie marki odzieżowe

Marki odzieżowe, które wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych wniosły bardzo wiele do historii współczesnej mody. Bardzo dużo markom tym zawdzięcza moda kobieca, najwięcej jednak męska. Jakie marki mają na tym polu największe zasługi? Jakie ubrania im zawdzięczamy?

Lauren

To marka stosunkowo młoda, powstała bowiem dopiero w latach 60-tych. Jej założycielem jest Ralph Lauren, który do USA wyemigrował z Białorusi. Jego rodowe brzmiało Lifshitz, po licznych szykanach w szkole zdecydował się zmienić swoje żydowskie nazwisko na bardziej amerykańskie. Tak narodził się Ralph Lauren. Początkowo zajmował się projektowaniem krawatów, które sprzedawał pod marką Polo. Później zajął się również projektowaniem damskich garniturów. Jego ubrania miała na sobie w dniu zaprzysiężenia żona nowego prezydenta USA Melania Trump. Marka Lauren jest obecna na rynku już od pół wieku. Kojarzy się z luksusem i elegancją.

Hilfiger

Marka także bardzo młoda, ale już doskonale znana na całym świecie, a nie tylko w USA. Jej założycielem jest Tommy Hilfiger. Projektowaniem ubrań (jeszcze amatorskim) zajął się w wieku około 18 lat. Jest projektantem, o który krąży mnóstwo legend. Jedna z nich mówi, że miał odwagę porzucić pracę u Kevina Kleina. Wielokrotnie nagradzany, znany ze swojej działalności charytatywnej. Jego nazwisko bardzo często wiąże się z eleganckim i luksusowym stylem preppy.

Gant

Marka Gant jest trochę starsza od dwóch opisanych wcześniej. Stworzył ją ukraiński imigrant Bernard Gantmacher w latach dwudziestych XX wieku. A więc Gant to skrót od nazwiska. W latach 60-tych marka sprzedawała przede wszystkim męskie koszule. Obecnie pod marką Gant sprzedawana jest również odzież damska, perfumy i okulary. Podobnie, jak marka Hilfiger kojarzy się ze stylem preppy.

Brooks Brothers

Najstarsza z opisywanych tutaj marek, powstała w roku 1818. Jest to więc jedna z najstarszych marek odzieżowych w USA oraz na świecie. Wielu mężczyzn doskonale zna tę markę, gdyż zajmuje się ona przed wszystkim produkcją koszul. Z tej marki wywodzą się koszule button down.

Dodaj komentarz