Skóra problematyczna wymaga specjalnej pielęgnacji

Skóra problematyczna wymaga specjalnej pielęgnacji

Moda Porady

Wrażliwa skóra narzuca konieczność stosowania kosmetyków o delikatnej, hipoalergicznej formule. Zaczerwienienie, wysypka, uczucie pieczenia i ściągnięcia to tylko niektóre reakcje skóry wrażliwej na zmianę kosmetyku czy zmianę wody. Problem ten jest coraz częstszy i dotyczy już niemal połowy populacji.

Często taka nadwrażliwość mylona jest z alergią- istotną różnicą jest natychmiastowa reakcja na kosmetyk w przypadku skóry wrażliwej i opóźniona dla mechanizmów alergicznych.

Pielęgnacja cery wrażliwej

Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga rozważnego doboru kosmetyków, tak by nie zmieniały one pH skóry i nie uszkadzały lipidowej bariery ochronnej. Kosmetyki dla skóry wrażliwej powinny przede wszystkim silnie ją nawilżać, co wspierane powinno być piciem odpowiedniej ilości wody. Bardzo ważne jest także natłuszczanie skóry, ale bez zbędnego jej obciążania. Taki działanie wykazują kremy z witaminą E, kwasami tłuszczowymi, pantenolem czy ceramidami. Kosmetyki powinny zawierać jak najmniej składników, zwłaszcza konserwantów czy substancji zapachowych.

Aplikacja kremów

Krem powinien być aplikowany ostrożnie, poprzez delikatne wklepywanie, nie należy go wcierać i naciągać skóry. Skóra atopowa, nadmiernie reagująca na działanie czynników zewnętrznych, może być w ostateczności dotknięta atopowym zapaleniem skóry. Stan ten trudno wyleczyć, stąd pielęgnacja skóry atopowej powinna być ukierunkowana na zapobieganie odwodnieniu i uszkodzeniu bariery lipidowej. Atopowe zapalenie skóry to uciążliwa choroba o charakterze przewlekłym, manifestująca się świądem, łuszczeniem, obrzękiem a nawet nadżerkami. Kwasy omega, olej z wiesiołka czy pestek winogron bądź wyciąg z lukrecji to najważniejsze składniki emolientów przeznaczonych do pielęgnacji skóry atopowej i zapobiegania rozwojowi stanu zapalnego.

Nadwrażliwość skóry

Skóra problematyczna wymaga specjalnej pielęgnacjiW związku z coraz większą częstością występowania nadwrażliwości i atopii skóry, na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej preparatów dedykowanych takim problematycznym cerom. Godne uwagi są zwłaszcza dermokosmetyki, łączące skuteczność działania leków stosowanych miejscowo z delikatnością kosmetyków pielęgnujących. Zadbaj o swoją skórę, a odwdzięczy Ci się doskonała kondycją i wyglądem.

Dodaj komentarz