Jak powinien ubrać się świadek na ślub?

Moda

Jak powinien ubrać się świadek na ślub?

Młoda para w dniu ślubu przyciąga największą uwagę. Ale obok młodej pary uwagę przyciągają także świadkowie ceremonii. Jak na ten dzień powinien ubrać się świadek?

Co wybrać: frak, garnitur czy może smoking?

Każdy z tych ubiorów jest, jak najbardziej stosowny dla świadka. Ale świadek powinien pamiętać, że ubrania te nie powinny być uszyte z czarnego materiału. Przyjęło się bowiem, że czarny kolor w dniu ślubu jest przypisany wyłącznie dla pana młodego. Oczywiście, można z tą zasadą zerwać, wszystko jest bowiem bardzo indywidualną kwestią. Zdecydowanie jednak polecane kolory dla świadka to: granat, kolor popielaty lub ciemnoniebieski.

Czy może być krawat?

Oczywiście, że świadek może wybrać krawat. Jest tylko jedno ale. Krawat wybieramy tylko do garnituru. Jeśli świadek zdecyduje się na frak lub smoking to nie ma wyboru: musi założyć muchę. Oczywiście do garnituru również może wybrać muchę. W przypadku wybrania krawata bardzo ważny jest jego kolor. Jeśli świadek wybrał dla siebie ciemny garnitur, to powinien do niego wybrać krawat także w ciemnej tonacji kolorystycznej, ale nie w identycznej, jak garnitur. Krawat nie powinien też być wąski, raczej szeroki i uszyty z jedwabiu.

Czy konieczna jest poszetka?

W zasadzie tak, gdyż doda ona dodatkowej elegancji całości stroju. Poszetkę wkładamy do miniaturowej kieszonki, która znajduje się po lewej stronie marynarki. Podobnie, jak pan młody, także świadek na ślub powinien wybrać białą poszetkę, gdyż jest ona wyjątkowo elegancka. Świadek może sobie pozwolić na trochę więcej swobody w stylizacji. Dobrze więc będzie wyglądał także z kolorową poszetką. Wybierając kolorową poszetkę, jej kolor dobiera się do koloru krawata.

Pozostałe dodatki

Najważniejsze z nich to oczywiście buty. Nie ma żadnych wątpliwości, że powinny one być eleganckie i dopasowane do stroju. Jeśli garnitur to wybieramy czarne oksfordy. Jeśli będzie to frak lub smoking to lakierki. Koszulę świadek także dobiera do stroju. W przypadku garnituru koszula może być półformalna, do fraka wyłącznie z łamanym kołnierzykiem.

Dodaj komentarz