Buty sportowe

Buty sportowe

Moda

Ostatnio uprawianie sportu stało się swoistą modą. Wszyscy gdzieś biegają, chodzą na siłownie, nording walking, jogę czy pływanie. Z moich obserwacji wynika, że najpopularniejsze jest bieganie.


Rozpoczęcie biegania wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. Większość ludzi zniechęca się po pierwszym dniu, bo od razu chcą przebiec maraton.

Przebiegnij maraton

Złożyć sobie obietnicę przebiegnięcia maratonu, a przebiegnięcie go to na prawdę dwie różne rzeczy. Przebiegnięcie maratonu wymaga wielomiesięcznych, najlepiej codziennych treningów. Jednym słowem: krew, pot i łzy. Bieganie jest najbardziej naturalnym rodzajem ruchu. Dlatego staram się zachęcać do biegania osoby znane mi i te mniej znane również. Jednak często doprowadza mnie to na skraj wytrzymałości nerwowej, bo większość osób uznaje, że nie będzie biegać, bo…się męczy. To tak jakby nie zacząć pływać, bo trzeba wejść do wody.

Nie zniechęcaj się

Jak zatem zacząć biegać, żeby nie zniechęcić się zbyt szybko? Przede wszystkim, nie udawajmy, że mamy kondycję olimpijczyka. Zazwyczaj właśnie wstaliśmy z kanapy, a jedyny bieg jaki uprawiamy na co dzień to parę metrów za uciekającym autobusem.
Poza tym, należy wziąć pod uwagę, że pierwsze kilometry są najgorsze. Później, gdy już mamy lepszą kondycję, bieganie nie sprawia nam tak dużej trudności, a z czasem nawet zacznie nam sprawiać przyjemność.

Dobre buty

Po drugie, podstawą do biegania, tak samo jak i do chodzenia są dobre buty. Najlepiej zainwestować w oryginalne buty sportowe. Sklepy sportowe oferują ich ogromny wybór i czasami trudno jest rozstrzygnąć, które buty będą dla nas najbardziej odpowiednie. W sklepie Sneakershop znajdziesz bardzo duży wybór butów sportowych. Można znaleźć tu buty takich marek jak: Adidas, Nike, Reebok:

Weź to pod uwagę

Przy wyborze butów do biegania ważne jest kilka rzeczy. Weźmy pod uwagę przede wszystkim rodzaj, stopy oraz rozmiar butów. Dobrze zainwestować w buty renomowanej firmy na przykład Nike. Takie buty są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia i po prostu wygodniejsze. Życzę miłego i jak najdłuższego biegania!

Dodaj komentarz