Jakie tkaniny są najlepsze na damskie koszule?

Moda

Jakie tkaniny są najlepsze na damskie koszule?

Damskie bluzki, które bardzo mocno przypominają męskie koszule są bardzo popularnym elementem garderoby. Są bardzo wygodne i uniwersalne, pasują do bardzo wielu stylizacji. W okresie lata wiele kobiet także chętnie je nosi. Powinny być one uszyte z dobrej jakości tkanin. Jakie sprawdzają się najlepiej na letnie koszule?

Koszule, które panie wybiorą na lato powinny zostać uszyte z przewiewnych i lekkich materiałów. Na letnie koszule najlepiej nadają się następujące tkaniny:
bawełna;
len;
nowoczesne tkaniny sztuczne.

Zalety koszul z bawełny

Bawełna jest tkaniną, która się nie rozciąga. Może być tkana bardzo różnymi, grubszymi i cieńszymi splotami. Jeżeli do uszycia letniej koszuli zostanie wybrany materiał utkany cienkim splotem, to ta koszula będzie bardzo delikatna i przewiewna. Nawet w największe letnie upały będzie w niej przyjemnie chłodno. Bawełna ma jeszcze jedną, bardzo przydatną latem zaletę: zatrzymuje parę wodną. Nawet w upały ciało pozostanie więc suche.

Zalety lnianych koszul

Len jest bardzo miły, lekki i przewiewy. Wszystkie te zalety mają także koszule uszyte z lnu. Koszule lniane doskonale nadają się na letnie upały, gdyż są bardzo chłodne. W takiej koszuli skóra ma możliwość swobodnie oddychać. Wiele kobiet unika ubrań (także koszul) uszytych z lnu. Nowe ubrania są bowiem trochę szorstkie. Ale po kilku praniach stają się one bardzo miękkie, stają się bardziej szlachetne. Wadą czystego lnu jest bardzo duża podatność na zagniecenia. Aby tego uniknąć dodaje się w czasie tkania niewielką domieszkę innych włókien. Taką więc koszulę warto kupić.

Koszule z nowoczesnych włókien sztucznych

Coraz częściej w sklepach dostępne są koszule uszyte z nowoczesnych tkanin utkanych z włókien sztucznych. Tkaniny te to przede wszystkim lyocell i modal. Właściwości lyocellu są bardzo podobne do tych, którymi wyróżniają się tkaniny bawełniane. W wielu szczegółach nawet je przewyższają. Modal także ma bardzo wiele zalet, jest przyjemny w dotyku i wytrzymały. Koszule z tych tkanin są chłodne i przewiewna, a skóra może w nich oddychać.

Dodaj komentarz