Wybór idealnego pierścionka na zaręczyny

Kosmetyki Moda Porady

Zaręczyny- to moment największej niepewności. Co zrobić, aby wybranka naszego serca powiedziała „tak”? Co zrobić, żeby moment zaręczyn wspominała do końca życia? Oczywiście nie tylko zadbać o odpowiedni czas i miejsce, ale także piękny pierścionek.

Wybór idealnego pierścionka na zaręczynyDzisiaj na rynku dostępnych jest wiele pierścionków. Mogą one być z diamentem, szafirem, rubinem, szmaragdem, ametystem czy też tanzanitem, jednak bez wątpienia najczęściej wybierane są pierścionki z diamentem. Są one najbardziej klasyczne i zadowolą każdą kobietę.

Kupując pierścionek należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim rozmiar. Najłatwiej jest przynieść ze sobą do sklepu jeden z pierścionków swojej dziewczyny. Jeżeli jednak trudno zabrać jej na chwilę niepostrzeżenie jeden pierścionek, można po prostu zmierzyć jego średnicę.

Następnie należy wybrać kolor złota. Jeżeli dama naszego serca nosi chętniej srebro niż złoto warto wtedy wybrać białe złoto, które będzie współgrało z jej pozostałą biżuterią. Jeżeli jednak preferuje ona złoto – możemy śmiało wybrać żółte złoto. Paniom, które nie mają żadnych preferencji w tym zakresie, a które cenią oryginalność zakupić można pierścionek z dwukolorowego złota. W niektórych sklepach dostępne jest także różowe złoto. Możemy też zdecydować się na najszlachetniejszy z metali- platynę.

Następnie należy rozważyć styl pierścionka. Tradycyjne pierścionki zawierają jeden, centralnie położony diament w delikatnej oprawie. Ale jeśli wybranka naszego serca ubiera się w stylu retro możemy sięgnąć po jeden z pierścionków stylizowanych na dawne czasy. Z kolei dla Pań noszących raczej nowoczesną biżuterię lepszy będzie bardziej współczesny wzór. Należy oczywiście zastanowić się także nad tym, czy wolimy pojedynczy diament czy też kilka mniejszych. Możemy też postawić na oryginalność i połączyć diament z jakimś innym kamieniem- na przykład z szafirem.

Następnie należy wybrać oprawę pierścionka. Dla diamentów najbardziej polecana jest oprawa szatonowa. Oznacza to, że diament przytrzymywany jest kilkoma krapami, co pozwala na przepiękne przenikanie światła. Inną oprawą jest oprawa pełna. Możemy także wybrać oprawę kanałową- wtedy diamenty ustawione są w rzędzie.

Podsumowując – pierścionki z diamentami stanowią idealny wybór dla każdej kobiety. Dlaczego diament? Pewnie dlatego, że to kamień podobający się każdej kobiecie. Ale również diament to najtrwalszy kamień szlachetny – podaruj zatem swojej ukochanej pierścionek z kamieniem tak trwałym, jak Wasz związek.

Dodaj komentarz