Do czego najczęściej wykorzystujemy smartfony?

Porady

Nowoczesne smartfony wprawdzie jeszcze nie wyparły całkowicie tradycyjnych telefonów komórkowych, ale liczba ich użytkowników stale rośnie. Smartfony to połączenie popularnego telefonu komórkowego z kieszonkowym komputerem. Możliwości, które mają smartfony jest mnóstwo. Pojawia się pytanie: do czego najczęściej je wykorzystujemy?

Komunikowanie się z innymi

To funkcja wykorzystywana przez użytkowników smartfonów bardzo często. Okazuje się jednak, że liczba użytkowników smartfonów, którzy kontaktują się z rodziną, znajomymi i współpracownikami telefonując do nich jest tak naprawdę niewielka. Zdecydowana większość osób kontaktuje się wykorzystując dostępne na WhatsAppie, Facebooku czy Gmailu komunikatory. Chętnie też zamiast dzwonić wysyłamy wiadomości tekstowe. Chętnie też wysyłamy MMS-y.

Do czego najczęściej wykorzystujemy smartfony?

Wyznaczanie trasy dojazdu

Bardzo rzadko po przyjeździe do obcego miasta, gdy nie wiemy, jak się po nim poruszać, pytamy o drogę mieszkańców czy korzystamy z tradycyjnej mapy. Trasę dojazdu do miejsca docelowego sprawdzamy w mapach Google. Gdy zaś chcemy skorzystać z komunikacji miejskiej, ściągamy i instalujemy aplikację, która pozwoli nam znaleźć środek komunikacji miejskiej, którym dojedziemy, dokąd zechcemy. Aplikacja pomoże w opracowaniu trasy dojazdu komunikacją miejską, poda czas trwa podróży, szczegóły dotyczące przesiadek, pokaże nam również aktualny rozkład jazdy. Aplikacja obejmuje wszystkie największe miasta Polski.

Kupowanie biletów komunikacji miejskiej

Gdy do biletomatu jest daleko, kioski są nieczynne, a nas nie stać na taksówkę i musimy pojechać gdzieś tramwajem, możemy zainstalować w telefonie aplikację, która służy do kupowania biletów online. Aplikacje te oferują również niektóre z banków komercyjnych działających na terenie naszego kraju. Aplikację umożliwiającą zakup biletu musimy zasilić. Wymagana kwota nie jest wysoka, może to być jedynie 10 złotych. Dzięki temu kupimy bilet szybko bez konieczności przechodzenia przez skomplikowaną procedurę płatności. Jeśli wybierzemy aplikację udostępnianą przez bank, nie musimy jej zasilać – wystarczą pieniądze, które mamy na koncie.