pielęgnacja włosów - dobre kosmetyki

Dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów

Informacje Kosmetyki Porady

Każdego dnia nasze włosy narażone są na wiele negatywnych czynników, które mogą osłabić ich kondycję. Należą do nich niekorzystne warunki pogodowe, zanieczyszczenie środowiska, noszenie czapki, częste zabiegi stylizacji, farbowanie i wiele inych. Aby uchronić włosy przed ich niszczącym wpływem, powinniśmy wybierać kosmetyki o wysokich właściwościach odżywczych, wzmacniających i ochronnych.

Podstawą codziennej pielęgnacji włosów jest oczywiście szampon – jeśli wybierzemy produkt z linii profesjonalnej, zauważymy poprawę ich wyglądu już po pierwszym myciu. Warto postawić tutaj na znane, sprawdzone marki oferujące szampony fryzjerskie. Należą do nich m.in. Keraste, L’Oreal Professionnel, Matrix czy Tigi. Dobre kosmetyki do włosów powinny charakteryzować się bogatym składem, opartym na naturalnych substancjach aktywnych – tylko wtedy możemy być pewni ich regenerującego działania. Szczególnie dobroczynne właściwości mają m.in. kwasy owocowe, proteiny, jadwab i panthenol.

Polecamy: dobre kosmetyki

Nieodłącznym elementem pielęgnacji włosów powinna być również odpowiednio dobrana odżywka – najlepiej pochodząca z tej samej serii co wybrany przez nas szampon. Jeśli nie chcemy mocno obciążać włosów, powinniśmy wybrać preparat do spłukiwania. Po aplikacji warto zostawić go na włosach co najmniej przez kilka minut, aby umożliwić wniknięcie aktywnych substancji w skórę głowy. Możemy zdecydować się również na odżywkę bez spłukiwania: tutaj na szczególną uwagę zasługują kosmetyki wypełniające, których zadaniem jest odbudowanie struktury włosa od środka. W każdym przypadku pamiętajmy o tym, żeby dobrać produkt do kondycji i rodzaju naszych włosów.

Ostatnim etapem pielęgnacji są maski i kuracje do włosów – najlepiej również profesjonalne, przystosowane do zabiegów fryzjerskich. Wśród najlepszych warto wymienić m.in. kurację rewitalizującą Keraste, koncentraty ujędrniające (Matrix, Wella Profesjonalals) oraz ampułki z magnezem i witaminą E marki L’Oreal Professionnel. Dużą popularnością cieszą się również maski Biovax, cementy odbudowujące oraz kuracje przeciw wypadaniu włosów. Możemy być pewni, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie już po kilku tygodniach stosowania przyniosą efekty w postaci mocniejszych, gęstych i jedwabistych włosów.

Dodaj komentarz