Żele hydrokoloidowe przełomem w leczeniu ran

Kosmetyki Moda Porady

Większość ran, które nam się przytrafia jest niegroźnych. Wystarczy przykleić zwykły plaster, aby skóra zagoiła się w przeciągu kilku dni bez konieczności stosowania nadzwyczajnych środków. Ale zdarza się, ze rana nie chce się goić lub gojenie trwa bardzo długo. W takich przypadkach warto skorzystać z żeli hydrokoloidowych, które doskonale radzą sobie z leczeniem nawet bardzo trudnych ran.

Żele hydrokoloidowe przełomem w leczeniu ran

Do jakich ran warto je stosować?

Możliwości wykorzystania żelu hydrokoloidowego do leczenia ran są naprawdę bardzo szerokie. Środki te mogą być stosowane nawet do leczenia odleżyn, które należą do ran, które goją się bardzo trudno i długo. Są nawet sytuacje, w których tradycyjne metody leczenia odleżyn kompletnie zawodziły, co w znacznym stopniu pogarszało komfort pacjenta, a nawet przyspieszało zgon. Żele hydrokoloidowe doskonale sprawdzają się również w leczeniu oparzeń, ale tylko tych pierwszego i drugiego stopnia. Sprawdzają się także w leczeniu ran pooperacyjnych oraz po innych zabiegach chirurgicznych.

Jak je stosować?

Żel nakłada się bezpośrednio na ranę. Rana musi być czysta, a więc przed nałożeniem żelu należy ją zdezynfekować. Jeśli zachodzi taka konieczność, po nałożeniu żelu ranę przykrywa się opatrunkiem. W miarę możliwości należy zastosować opatrunek oddychający. Częstotliwość nakładania żelu zależy od stopnia zaawansowania gojenia się rany. W przypadku świeżych ran z dużym wysiękiem, żel nakłada się nawet kilka razy dziennie. Kiedy rana przestaje się sączyć, gdy ładnie się goi, żel można nakładać raz na kilka dni, a w końcu tylko raz na tydzień.

Gdzie można kupić żel?

Polecane przez lekarzy żele hydrokoloidowe można dzisiaj kupić bez większych problemów. Są dostępne w każdej, dobrze zaopatrzonej aptece. Osoby, które nie mają możliwości dotarcia do takiej apteki, mogą kupić żel hydrokoloidowy w aptece internetowej.

Żele hydrokoloidowe znacznie przyspieszają proces gojenia się nawet trudnych ran, na przykład odleżyn. Zmniejszają ryzyko zakażenia rany gronkowcem złocistym.