Zadbaj o odpowiedni makijaż. Doradzimy jaki podkład maybelline wybrać, by twarz wyglądała pięknie i zdrowo.

Kosmetyki Makijaż Porady

Kosmetologia wyróżnia cztery podstawowe rodzaje karnacji, a tym samym koloryty cery – to wiosna, lato, jesień i zima. Dla każdej z nich wskazane jest stosowanie innych kosmetyków, o różnych odcieniach tak, by makijaż zarówno dzienny jak i wieczorowy nie sprawiał efektu maski a był jak najbardziej naturalny.

Karnacja typu wiosna: to cera blada, wręcz przeźroczysta. Charakteryzuje ją lekko żółty odcień, czasem na twarzy występują piegi. Kobieta o karnacji typu zima przy zdenerwowaniu lub zakłopotaniu rumieni się. Dla niej tak naprawdę makijaż dzienny jest wskazany. Ten powinien być delikatny, subtelny, nie odznaczający się i nadal pozostający w tonacji jasnej – tylko wtedy zachowa swoją naturalność. Podkład maybelline, jaki będzie najbardziej dopasowany do cery to Dream Matter Power – puder prasowany o ultradelikatnej konsystencji. Najlepiej wybrać go w najjaśniejszym odcieniu (dostępne są cztery różne). Jego zaletą jest to, że świetnie dopasowuje się do kolorytu skóry, nie pozostawiając żadnych nierówności.

Polecamy: podkład maybelline

Karnacja typu lato: cera jasna, śmiało można stwierdzić, że mleczna bądź jasno różowa. Twarz kobiety o tego typu karnacji pokryta jest najczęściej piegami. Stosując puder maybelline najlepiej wybrać ten o różowawym odcieniu. Idealny będzie prasowany Affinitone, Perfecting&Protecting Pressed Powder o kremowej konsystencji, dostępny w trzech, mlecznych kolorach.

Karnacja typu jesień: to złocistobrązowy odcień skóry, zazwyczaj w tonacji ciepłej, oliwkowej. W tym przypadku podkład maybelline może być nieco ciemniejszy a kobieta powinna stosować go jedynie jako dodatek i zwieńczenie makijażu. Fit Me Pressed Powder wydaje się być w tym celu idealny – dostępny w 18 odcieniach o ciepłych, mocniejszych barwach. Puder nie zatyka porów, dzięki czemu skóra wygląda na odżywioną i świeżą nawet po całym dniu.

Karnacja typu zima: cera porcelanowa, chłodna o kolorycie bardzo jasnym. Doskonale w codziennym makijażu sprawdzi się Affinitone, Perfecting&Protecting Pressed Powder w najjaśniejszym odcieniu, który idealnie dopasowuje się do cery.

Dodaj komentarz