Salony i sklepy kosmetyczne

Najpopularniejsze sklepy kosmetyczne w Polsce

Informacje Kosmetyki

Rynek kosmetyczny należy do najszybciej rozwijających się w Polsce. Nieustannie powstają nowe marki, sklepy franczyzowe, drogerie internetowe czy całe sieci kosmetyczne. Coraz popularniejsza staje się sprzedaż online – z tego sposobu korzysta obecnie niemal 50% Polaków. Które ze sklepów cieszą się największą popularnością?

Niekwestionowanym liderem jest Rossmann – jedna z największych sieci drogeryjnych na terenie Europy. W naszym kraju funkcjonuje obecnie ponad 800 supermarketów tej marki, zlokalizowanych głównie w większych miastach. Do ich atutów z pewnością należy zaliczyć szeroki wybór i łatwą dostępność produktów, stosunkowo niskie ceny i częste promocje. Rosnącą popularnością cieszą się również drogerie Hebe, powstałe w 2011 roku i należące do Jeronimo Martins. Niemal w każdym miesiącu otwierane są nowe sklepy, dostępne obecnie w ponad 20 polskich miastach. Do największych sieci należą również Laboo, Natura, Jasmin, Inglot, Douglas, Sephora, Dayli, Sekret Urody oraz Drogerie Polskie. Nieco mniej placówek posiada Ziaja, Jawa i Super-Pharm (ta ostatnia głównie ze względu na trudności regulacyjne w branży farmaceutycznej).

Polecamy: sklepy kosmetyczne

Równolegle do sprzedaży stacjonarnej rozwijają się internetowe sklepy kosmetyczne, należące do konkretnych marek lub oferujące szerszy asortyment produktów. Ich niewątpliwą przewagą jest wygoda zakupów (transport do domu, dostępność o każdej porze dnia i nocy, szybka wysyłka), atrakcyjne promocje, rabaty dla stałych klientów oraz specjalne akcje, organizowane m.in. dla fanów na Facebooku. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zakupów mogą być specjalne platformy typu GlossyBox, dzięki których w ramach abonamentu otrzymujemy cały zestaw miniaturek kosmetyków. Strony internetowe prowadzą również firmy katalogowe: Avon, Oriflame oraz Yves-Rocher, prowadzące sprzedaż wysyłkową za pośrednictwem konsultantek na terenie całej Polski. Dużą popularnością cieszy się również Allegro i inne serwisy aukcyjne, oferujące konkurencyjne ceny w porównaniu do regularnych kosztów kosmetyków.

Dodaj komentarz