Smartfon jest dobry na wszystko!

Porady

Smartfony to urządzenia, które służą nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS. Możliwości tych telefonów są zdecydowanie większe. Bardzo często więc z uwagi na możliwości , jakie daje smartfon jest on nazywany kieszonkowym komputerem. Jakie możliwości daje nam smartfon?

Komunikacja, surfowanie po sieci, poczta e-mail

Są to najbardziej podstawowe funkcje każdego, nawet najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie modela smartfona. Aby móc przeglądać na ekranie smartfona strony www nie musimy zmieniać żadnych jego ustawień, nie musimy ściągać i instalować żadnych dodatkowych programów. Aby skorzystać z wyszukiwarki czy wpisać adres, który chcemy znaleźć, musimy jedynie w swoim urządzeniu odszukać właściwą ikonę. Po jej naciśnięciu otworzy się wyszukiwarka internetowa. Każdy smartfon (nie ma znaczenia, jakim system operacyjny został w nim zainstalowany) umożliwia także obsługiwanie poczty elektronicznej. Podobnie, jak w przypadku przeglądania stron internetowych, nie musimy niczego instalować. Aplikacja umożliwiająca odbieranie i wysyłanie listów elektronicznych jest instalowana przez producenta smartfona. Smartfon umożliwia również komunikowanie się z innymi osobami. Ale możliwości komunikowania się stwarza większe niż tradycyjna „komórka”. Możemy więc dzwonić, wysyłać SMS-y, ale też korzystać z komunikatorów.

Smartfon jest dobry na wszystko!

Nawigacja w podróży i nie tylko

Używanie smartfona jako nawigacji samochodowej jest funkcją wykorzystywaną wyjątkowo często. To zasługa między innymi tego, że w tej roli smartfon radzi sobie równie dobrze, jak typowe nawigacje samochodowe. Najbardziej popularne systemy operacyjne zapewniają dostęp do nawigacji bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Smartfon może pełnić również rolę rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w największych miastach Polski. Warto dodać, że są już aplikacje, które służą do kupowania biletów komunikacji miejskiej online. Aplikację trzeba zasilić kwotą 10- 15 złotych, elektroniczne bilety są ważne przez określony czas od chwili zakupu.