Sejfy ścienne – by ukryć skarb

Informacje Porady Testy i recenzje

Sejfy ścienne – by ukryć skarbWiele osób posiada w domu jakieś cenne przedmioty – mogą to być pamiątki rodzinne, których nie chcielibyśmy zniszczyć, pieniądze, których nie zdążyliśmy jeszcze wpłacić na konto, albo po prostu nie chcemy tego robić, istotne dokumenty czy biżuteria, która nie może przepaść. W domach zdarzają się niestety włamania – choć istnieją coraz lepsze sposoby ochrony, to nadal złodzieje dostają się do domów i obrabowują je z cennych przedmiotów. Żeby więc zwiększyć bezpieczeństwo istotnych rzeczy, warto zainwestować w sejf – najlepiej w wersji ściennej. Dlaczego? Ponieważ można go łatwo ukryć za czymś – obrazem, wiszącym telewizorem, meblem. W ten sposób nie ochronimy oczywiście wszystkich przedmiotów w domu – wciąż ktoś może wynieść na przykład pralkę czy lodówkę. Ale już laptop może zostać włożony do sejfu! Dlatego wszelkie skarby dla ich bezpieczeństwa warto chować w sejfie – zwłaszcza, gdy wyjeżdżamy na dłużej! W ten sposób nie musimy się o nie martwić, co oczywiście psuje w dużej części radość z wyprawy!

Rodzaje sejfów ściennych

Sejfy ścienne mogą występować w różnych wariantach, dostosowanych do potrzeb konkretnego przypadku. Niektórzy mogą chcieć zainwestować w wersje niewielkie, inni w dużo większe – oczywiście, będą się one między sobą różnić nie tylko wymiarami, lecz także i ceną. Odmienne są także sposoby zamykania – elektroniczne, albo na kluczyk. Oczywiście, te pierwsze są zdecydowanie lepsze, ponieważ trudniej jest je otworzyć. Istnieją też sejfy o wysokim stopniu odporności – na przykład ognioodporne, które chronią przedmioty przed wysokimi temperaturami i spaleniem.

Montaż sejfów ściennych

Sejfy ścienne są wygodne w montażu, choć trzeba mieć na nie przeznaczone odpowiednie miejsce – służą do wmurowania w ścianę. Dzięki temu łatwiej można je zabezpieczyć w dodatkowy sposób, jak już wspomniano we wstępie – mogą się znaleźć na przykład za obrazem. Jeśli ktoś włamie się do domu, nie będzie nawet wiedział, że gdzieś jest sejf, który mógłby obrobić. To lepsze rozwiązanie niż wersje wolnostojące, które jednak od razu rzucają się w oczy.

Dodaj komentarz