Modne kalosze damskie – nie tylko na deszcz

Buty Moda Porady

Jeszcze do niedawna kalosze zdecydowanie nie były obuwiem, w którym chętnie na ulicy pokazałaby się szykowna kobieta. Kojarzone głównie z pracami ogrodowymi i przydomowymi, na deszcz były złem koniecznym. Dziś jednak kalosze damskie są supermodne i należy spodziewać się, że szybko się to nie zmieni.

Można je znaleźć zarówno w najzwyklejszych sklepach, jak i w ofertach największych światowych projektantów, co dobitnie świadczy o tym, że kalosze stały się po prostu modne i jak najbardziej odpowiednie do noszenia. Ich wyjątkowe wzornictwo i fasony sprawiły, że kobiety i dziewczęta pokochały je na tyle, że noszą je chętnie wcale nie tylko w słotę. Wystarczy rozejrzeć się po ulicy, by to stwierdzić, a już w deszczowy dzień napotkać można wiele pań noszących przeróżne kalosze. Obuwie to jest tym chętniej wybierane, że, prócz oczywistych zalet, takich jak doskonała ochrona przed wilgocią, a także łatwe czyszczenie z błota i innych zabrudzeń, kalosze dla kobiet są także dostępne w niezliczonych wprost modelach.

Dla każdego coś innego

Zwyczajne kalosze zwykle mają długość do kolan lub są nieco niższe, a także są jednokolorowe i dość monotonne. Jednak modne kalosze, jakie panie chętnie noszą, mają nie tylko różne wzory i fasony, ale także długości. Każda kobieta, która chce dla siebie wybrać takie obuwie, na pewno będzie miała z tym spory problem. Wystarczy bowiem wybrać się do większego sklepu z obuwiem czy odwiedzić witrynę internetową, by doznać prawdziwego zawrotu głowy. Można wybierać między kaloszami krótkimi, za kostkę, które są bardzo wygodne i uniwersalne, a długimi – do łydek, kolan, a nawet dłuższymi. Najbardziej zwyczajne kalosze wykonane są z materiałów gumowych i gumopodobnych, są lśniące i albo w jednym kolorze, albo kolorowe. Wzornictwo jest niezwykle bogate – widoczne jest to chociażby na stronie: http://www.mivo.pl/pol_m_Kobiety_Rodzaj-obuwia_Kalosze-534.html. Można spotkać kalosze w kratkę, w kwiaty (zwłaszcza jeśli akurat są one na topie, jak obecnie), w motylki czy kokardki, a nawet całkiem awangardowe wzory – czaszki, wzory abstrakcyjne czy różnobarwne „mazaje”. Takie kalosze są z pewnością nie tylko dobrym rozwiązaniem na słotną pogodę, ale są również bardzo wyszukanym dodatkiem do każdej stylizacji i jej najmocniejszym akcentem. Dostępne są też tego rodzaju buty z różnego rodzaju ozdobami – kokardkami, pikowane i dekorowane przeróżnymi aplikacjami.

Dodaj komentarz