Piękne i zadbane stopy

Piękne i zadbane stopy

Kosmetyki Porady Testy i recenzje

W Japonii wierzono dawniej, że wygląd stóp stanowi odzwierciedlenie stanu organizmu. Im piękniejsze stopy, tym zdrowszy miał być człowiek. Choć tej teorii nie możemy potwierdzić zapominamy nieraz, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają stopy.

Przede wszystkim bowiem stopy są częścią naszego narządu ruchu. Nie dbając o nie, nosząc niewygodne obuwie, nie ścierając zrogowaciałego naskórka doprowadzamy do pojawienia się wielu dolegliwości bólowych- pękających pięt, haluksów, stanów zapalnych pęcherzy. Utrudniają nam one chodzenie. Niestety może być jeszcze gorzej- kobiety noszące cały czas wysokie obcasy albo bardzo obcisłe buty mogą doprowadzić do powstania mikrozłamań.

Peeling i nawilżanie

Dlatego też należy dbać o stopy. Pod względem produktów, które nam umożliwiają oraz ułatwiają prawidłową pielęgnację stóp liderem na rynku jest bez wątpienia firma Scholl.

Na początek należy zająć się prawidłową higieną stóp. Oznacza to codzienne mycie i dokładne wycieranie, dwa razy w tygodniu peeling, raz w tygodniu ścieranie naskórka za pomocą pumeksu, stosowanie kremów nawilżających na noc. Jeśli mamy pewien nieco poważniejszy problem np. nie możemy sobie poradzić z rogowaciejącymi piętami, widzimy między palcami symptomy grzybicy, pocą nam się mocno stopy albo też tworzą się nam kurzajki czy brodawki, to warto skorzystać z oferty firmy Scholl – tam bowiem znajdziemy całą gamę profesjonalnych produktów, które pomogą nam uporać się z tymi dolegliwościami.

Dopasowane obuwie

Następnym krokiem jest zakup obuwia. Tu warto wprost powiedzieć- jeśli but przy mierzeniu go upija nas gdzieś, jest niewygodny nie kupujmy go z nadzieją, że się rozchodzi. Oczywiście na początku but może leciutko uwierać jednak taka dolegliwość nie może się pojawić już podczas przymierzania.

Należy dodać, że nie można kupować za małych butów. W przypadku botków za kostkę, kozaków nawet lepiej, żeby buty były o pół numeru większe. Warto także zaobserwować, jaki mamy kształt stopy. Niektórzy mają wysokie podbicie, inni szeroką, a inni bardzo wąską stopę. Należy dostosować typ buta do stopy.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że jeśli dużo chodzisz, trenujesz albo po prostu w ciągu dnia chcesz odciążyć trochę stopę i zredukować ucisk zdecyduj się na wkładki Scholl. Dzięki nim twoja stopa odpocznie, co spowoduje jej ładniejszy oraz zdrowszy wygląd.

Dodaj komentarz