Czy wynajęcie magazynu jest korzystne?

Porady

Czy wynajęcie magazynu jest korzystne?

W ostatnim czasie niczym przysłowiowe grzyby po deszczu, powstają parki magazynowe, czyli obiekty, w których obrębie znajdują się hale magazynowe na wynajem.

Bez wątpienie jest to doskonała propozycja dla każdej firmy, która zamierza skorzystać z alternatywy, jaką jest wynajem magazynów.

Co daje wynajem magazynów?

Wynajmowanie powierzchni magazynowych to rozwiązanie sprawdzające się przede wszystkim w przypadku firm nie posiadających własnych pomieszczeń magazynowych. Jak wiadomo, budowa tego typu obiektu wymaga wielu przygotowań, zwłaszcza w sytuacji, gdy inwestor nie posiada odpowiednich gruntów i musi je zakupić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku wynajem magazynów.

Z możliwości tej korzystają również firmy mobilne, czyli przedsiębiorstwa, które w bliższej lub dalszej przyszłości planują zmianę siedziby

Wynajem magazynów zapewnia szeroko rozumianą płynność, wynikającą przede wszystkim z możliwości przeniesienia prowadzonej działalności w inne miejsce, a także z jej całkowitym zakończeniem – sprzedaż własnego magazynu w ciągu kilku czy kilkunastu dni często graniczy z cudem, natomiast umowę najmu bez problemu można rozwiązać, nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji. Sytuacja taka może mieć również miejsce w przypadku, gdy najemca znajdzie lepszy obiekt, usytuowany w bardziej atrakcyjnej lokalizacji, lepiej skomunikowany czy też bardziej nowoczesny.

Wynajem magazynów wiąże się oczywiście z nakładem finansowym, wynikającym z konieczności regulowania opłat na podstawie zawartej z właścicielem umowy, warto jednak podkreślić, że są to środki znacznie mniejsze niż wydatki inwestycyjne ponoszone w związku z budową własnej hali magazynowej.

Wśród korzyści, jakie zapewnia wynajem magazynów, należy również uwzględnić fakt, że najemca nie ponosi żadnych opłat związanych z usuwaniem usterek stanowiących efekty standardowego użytkowania magazynu, np. odnawianiem pomieszczeń magazynowych – utrzymanie obiektu w należytym standardzie należy do obowiązków właściciela.

Magazyny w Mazowieckim –