Kolorystyczna aranżacja kuchni

Kosmetyki

Kolorystyczna aranżacja kuchni

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zaaranżować kuchnię, by stworzyć miejsce wyjątkowe, ciepłe i przytulne?

Możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo wiele, należy jednak pamiętać, że poszczególne elementy aranżacyjne powinny współgrać ze sobą przede wszystkim pod względem estetyczno-kolorystycznym.

Aranżacja kuchni

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna, ważne jest także to, aby spełniała oczekiwania domowników pod względem estetycznym. Możliwości aranżacyjnych jest bardzo wiele, warto jednak pamiętać, że kolory w kuchni powinny uzupełniać i dopełniać się wzajemnie, tworząc spójną, estetyczną całość.

Planując umieszczeniem zabudowy kuchennej w ciemniejszych barwach, warto zadbać o to, by ściany były utrzymane w odcieniach jaśniejszych – rozwiązanie to stworzy kontrast kolorystyczny, dzięki czemu ciemne szafki nabiorą intensywności.

Zwolennicy nowoczesności mogą ponadto wprowadzić do wnętrza dodatkowy, intensywny i żywy kolor, którym pokryty zostanie słup konstrukcyjny, komin wentylacyjny lub zostaną wymalowane artystyczne wzory na głównej ścianie.

Pasy

Doskonałą propozycją są pasy, warto jednak pamiętać, że umieszczone pionowo optycznie podwyższają sufit, natomiast poziome sprawiają wrażenie, że kuchnia jest szersza.

Warto także pamiętać, że intensywne kolory w kuchni w znaczny sposób uwypuklają niedoskonałości, dlatego tez zdecydowanie należy ich unikać w przypadku nierównych ścian.

Interesującym rozwiązaniem estetycznym są także tynki strukturalne, które podkreślają charakter i niepowtarzalność kuchni, należy unikać ich jednak w okolicach zlewozmywaka oraz kuchenki, czyli w miejscach, gdzie osadza się nie tylko kurz, ale przede wszystkim tłuszcz.
Ściany kuchenne najlepiej zaaranżować w ciepłych, pogodnych barwach, doskonale sprawdzą się tutaj odcienie pomarańczy, brzoskwini czy dojrzałej gruszki, które pozytywnie oddziałują na nastrój i w znaczny sposób poprawiają samopoczucie, a dodatkowo ocieplają pomieszczenie i przywodzą na myśl letnie słońce.

Warto także pamiętać, że kolory w kuchni uzupełniają się wzajemnie, tworząc niebanalne i oryginalne kompozycje estetyczne. Przykładowo, ściany pomalowane w kolorze cappuccino w towarzystwie klasycznej bieli nabierają odcienia beżowego, natomiast w zestawieniu z czernią lub ciemnym brązem, kojarzą się z czekoladą.

Więcej o doborze kolorów:

Dodaj komentarz