Jak wzmocnić włosy?

Kosmetyki Moda Porady

Każda kobieta chce mieć zdrowe i gęste włosy. Ale nie wszystkie mogą się takimi pochwalić. Jakie są powody ich osłabienia i co zrobić, aby zatrzymać wypadanie włosów?

Jak wzmocnić włosy?

 

Przyczyny wypadania włosów

Normalnie wypada nam do stu włosów dziennie. Jeśli jednak na szczotce czy w wannie jest ich znacznie więcej, trzeba przyjrzeć się, co może być tego powodem. Powodem osłabienia i wypadania włosów może być:

  • zła dieta. Składniki, których potrzebują włosy znajdziemy w chudym mięsie, rybach, kolorowych warzywach, orzechach, oliwie. Produkty te zawierają witaminę D3, cynk i żelazo;
  • Winę za wypadanie włosów ponoszą w tym przypadku winę dwa hormony: kortyzol i prolaktyna;
  • Osłabienie włosów jest skutkiem ubocznym zażywania między innymi antybiotyków;
  • słońce. Promieniowanie UV uszkadza komórki skóry oraz mieszki włosowe.

Środki, które powstrzymają wypadanie włosów

Wypadanie włosów mogą powstrzymać między innymi suplementy diety. Do niedawana w składzie tych najbardziej skutecznych znajdowała się pobudzająca proces wytwarzania włosa tauryna oraz cynk. W składzie suplementów, które dzisiaj uważane są za najbardziej skuteczne jest witamina D3. Skutecznie wypadanie włosów mogą powstrzymać również ampułki i toniki. Ich siła tkwi w opatentowanej kilka lat temu cząsteczce steomoxidine. Pobudza ona znajdujące się w frazie uśpienia cebulki. W efekcie zaczynają one produkować nowy włosy szybciej. W składzie wcierek na wypadające włosy warto szukać między innymi aminexilu. Wciąż warto sięgnąć po preparaty, które w swoim składzie zawierają skoncentrowane wyciągi roślinne, między innymi z czarnej rzepy i łopianu. Stosowanie wcierek łączy się z delikatnym masażem skóry głowy. Jego wykonywanie poprawia ukrwienie skóry, co wpływa na wzmocnienie cebulek.

 

W czasie kuracji włosy należy myć delikatnymi, nie zawierającymi parabenów, silikonów i detergentów szamponami. Osłabionym pasmom warto zaoszczędzić także zabiegów fryzjerskich takich jak na przykład farbowanie oraz środków do stylizacji. O ile to możliwe – pozwólmy umytym włosom wyschnąć samym.