Ważne składniki w kosmetykach do włosów

Kosmetyki Moda Porady

Zadaniem kosmetyków do włosów jest utrzymanie naszej czupryny w dobrej kondycji oraz przyniesienie poprawy, gdy pojawią się jakieś problemy – na przykład zaczną nadmiernie wypadać. W drogeriach znajdziemy dzisiaj mnóstwo kosmetyków, których skład bardzo mocno od siebie się różni. Zobaczmy, jakich składników używają producenci kosmetyków do włosów. Przekonajmy się, które z nich są najbardziej skuteczne.

Ważne składniki w kosmetykach do włosów

Biotyna

Jest substancją niezwykle ważną dla włosów. Gdy jej rola została poznana, zaczęto dodawać ją nie tylko do kosmetyków do włosów, ale także do suplementów na włosy. Biotyna poprawia strukturę włosa, hamuje proces ich wypadania, przyspiesza ich wzrost. Wypadanie włosów hamują także inne witaminy z grupy B.

Witamina A

Jest to witamina niezwykle cenna dla włosów, bardzo pozytywnie wpływa na ich kondycję. Witamina A reguluje między innymi procesy rogowacenia naskórka; dzięki jej obecności jego regeneracja znacznie przyspiesza. Witamina A wpływa także na wydzielanie sebum zapewniając włosom odpowiedni poziom nawilżenia. Kosmetyki, które zawierają witaminę A nie powodują wypadania włosów, nie przyczyniają się do przesuszenia i łuszczenia się skóry.

Witamina E

Nazywana jest witaminą młodości. Wywiera korzystny wpływa nie tylko na skórę głowy (również twarzy i ciała), ale także na włosy. Sprawia, że stają się one mniej suche, a w efekcie są mniej podatne na złamania i wypadanie.

Skrzyp polny

Jest dodawany nie tylko do kosmetyków, ale także suplementów diety. Jego rolę w powstrzymaniu nadmiernego wypadania włosów doceniono już przed wieloma laty; z jego dobroczynnych właściwości korzystano w czasach, gdy nie było gotowych kosmetyków. Skrzy działa antybakteryjnie, zawiera krzemionkę, która regeneruje włosy i powstrzymuje ich wypadanie. Można używać kosmetyków ze skrzypem, można łykać suplementy, ale można również pić herbatkę albo robić skrzypowe płukanki. Taka łączona kuracja na pewno poprawi kondycję skóry głowy i włosów. Wpłynie również pozytywnie na kondycję paznokci i cery.