Kosmetyki do pielęgnacji wypadających włosów

Kosmetyki Moda Porady

Wypadanie włosów to naturalny proces. Gdy dziennie wypada nam do stu włosów, nie mamy powodów do zmartwień. Jeśli jednak wypadających włosów jest coraz więcej, musimy szybko wdrożyć radykalne działanie. Podstawą powinny być oczywiście odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Zobaczmy, jakie kosmetyki wybrać, aby kondycja włosów uległa szybkiej poprawie.

Kosmetyki do pielęgnacji wypadających włosów

 

Dolegliwość, której większość się wstydzi

Wypadanie włosów jest bardzo wstydliwa dolegliwością. Gdy na głowie pojawia się coraz więcej pustych miejsc, osoby dotknięte problemem bardzo często wycofują się z życia towarzyskiego. Zamykają się w czterech ścianach własnego domu, poczucie ich własnej wartości ulega znacznemu obniżeniu. Trzeba więc zrobić wszystko, aby do takiego stanu nie doszło.

 

Substancje, których warto szukać w preparatach na wypadające włosy

Preparatów na wypadanie włosów jest dzisiaj mnóstwo. Nie wszystkie będą równie skuteczne. Jeśli chcemy stosować takie, które na pewno zahamują wypadanie włosów i pobudzą wyrastanie nowych, szukajmy w składzie następujących składników:

  • skrzypu polnego;
  • czarnej rzepy;
  • korzenia tataraku;
  • pokrzywy;
  • arniki;
  • korzenia łopianu;
  • alg morskich;
  • chmielu

Czarna rzepa dostarcza mnóstwa witamin. Wielu specjalistów porównuje ją z prawdziwą bombą witamonowo-mineralną. Dostarcza włosom kolosalnego zastrzyku energii. Wyraźna poprawa kondycji czupryny następuje również za sprawą dużych ilości krzemu, który zawiera skrzyp polny. Mnóstwo cennych składników odżywczych i wzmacniających dostarcza także pokrzywa. Z kolei arnika złagodzi ewentualne stany zapalne, które mogą pojawić się na skórze głowy. Na całej długości włosy wzmocni obecność w kosmetykach chmielu. W efekcie szyszki chmielu bardzo mocno przyczyniają się do tego, że włosy zaczynają mniej wypadać.

 

Jakie kosmetyki wybrać?

W walce z nadmiernie wypadającymi włosami stosowanie tylko szamponów to zbyt mało. Trzeba sięgnąć równie4ż po odżywki, a najlepiej po sera i ampułki, które zawierają aktywne składniki w mocno skoncentrowanej formie.