Kompleksowa pielęgnacja włosów

Porady

Kompleksowa pielęgnacja włosówWiększość kobiet, by mieć piękne włosy, musi o nie bardzo systematycznie dbać, a także uważać na zabiegi, jakim je poddaje. Niestety tylko mała część osób ma genetycznie piękne, silne i zdrowe włosy, które wyglądają świetnie bez pielęgnacji i trudno je zniszczyć.

Zwłaszcza w szerokości geograficznej, w jakiej znajduje się Polska, trudno spotkać takie mocne włosy jakie mają na przykład mieszkanki i mieszkańcy Ameryki Łacińskiej. Poza tym istnieje wiele czynników, które szkodzą włosom, wpływając negatywnie na ich stan, trzeba więc na nie uważać niemalże cały czas.

Skalp głowy

Wiele kobiet myśli, że wystarczy, gdy po myciu nałożą odżywkę, która nawilży włosy, a przede wszystkim ułatwi rozczesywanie, tak jednak jest tylko w nielicznych przypadkach. Osoby, które mocno dbają o włosy, doskonale wiedzą, jak bardzo one tego potrzebują i odwdzięczają się zdrowiem oraz pięknym wyglądem. Konieczna jest pielęgnacja nie tylko systematyczna, ale też kompleksowa. W jej skład wchodzą odpowiednio dobrane kosmetyki, najlepiej o naturalnych składach, i nie jest to bynajmniej tylko szampon i odżywka. Konieczne jest też używanie masek głęboko odżywiających, najlepiej raz w tygodniu. Doskonale na stan włosów, a przede wszystkim skóry głowy, wpływają także tzw. wcierki, czyli preparaty przeznaczone do wcierania w skalp. Godnym polecenia produktem cieszącym się wielkim zaufaniem blogerek jest Jantar Farmona – odżywka bursztynowa wzmacniająca włosy słabe i delikatne.

Jak czesać włosy?

Konieczne jest też delikatne czesanie. Nie powinno się czesać włosów mokrych (wyjątkiem są włosy kręcone), a poza tym nie wolno używać metalowych narzędzi, które kaleczą włosy i podrażniają skórę głowy. Doskonale do czesania sprawdza się produkt Tangle Teezer szczotka plastikowa z krótkimi igiełkami, które doskonale rozczesują włosy nie wyrywając ich ani nie łamiąc. Świetnie rozplątuje pęczki i jest dobra zarówno do gęstych, jak i cienkich włosów, a nawet nadaje się do rozczesywania na mokro jeśli ktoś ma taką potrzebę. Warto używać takich sprawdzonych produktów.

Dodaj komentarz