Emolienty: czym są?

Kosmetyki Moda Porady

Emolienty zostały zaliczone do dermokosmetyków. Doskonale nadają się do kompleksowej pielęgnacji skóry każdego dnia. Korzysta z nich nie tylko kosmetologia, ale również dermatologia. Są wytwarzane z naturalnych składników (w dużej części są to oleje roślinne), które mają właściwości hipoalergiczne. Mogą więc być stosowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci. Szczególnie są polecane osobom, które zmagają się z problemami skórnymi, przede wszystkim ze stanowiącą duży problem skórą atopową.

Emolienty: czym są?

 

 

Sucha skóra charakteryzuje się tym, że brakuje je naturalnych składników nawilżających. Do tego dołączają zaburzenia czynności gruczołów łojowych. Skóra staje się matowa i szorstka, ma skłonność do nadmiernego rogowacenia naskórka. Stosując do codziennej pielęgnacji suchej skóry emolienty na jej powierzchni pojawi się skutecznie chroniący ją przed wysychaniem naskórka film. Efekt: skóra jest głęboko nawilżona, a co za tym idzie miła w dotyku.

 

Jaki jest ich skład?

W składzie tak zwanych emolientów znajdują się głównie naturalne składniki. W sporej ilości tych preparatów znajduja się takie składniki, jak:

  • masło Shea;
  • oliwa z oliwek;
  • olej konopny;
  • olej lniany;
  • olej canola.

Siłą emolientów jest to, że nie są do nich dodawane parabeny czyli wpływające niekorzystnie na stan naszej skóry konserwanty. W składzie tych dermokosmetyków nie znajdziemy także substancji zapachowych, sztucznych barwników, detergentów ani powodujących pienienie się mydła czy szamponu SLES lub SLS. Z uwagi na brak tych składników emolienty mogą być używane przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień oraz dotkniętą Atopowym Zapaleniem Skóry czy innymi chorobami skórnymi.

 

Nie tylko dla dorosłych

Naturalne składniki sprawiają, że emolienty działają bardzo łagodnie. Można je więc stosować do pielęgnacji skóry nawet noworodków. Doskonale nawilżą one i natłuszczą skórę dziecka, a do tego stworzą warstwę ochronną chroniącą skórę malucha przez chorobotwórczymi drobnoustrojami: grzybami, wirusami, alergenami, bakteriami.