Peeling enzymatyczny

Kosmetyki

Peeling enzymatyczny

Peeling twarzy to zabieg pielęgnacyjny, polegający na złuszczaniu naskórka. Niektóre typy cery są tak delikatne, że potrzebują one specjalnego traktowania i nie możemy wykorzystywać do nich powszechnie stosowanych peelingów ziarnistych.

Dlatego też dla takich osób poleca się peeling enzymatyczny jest on bardzo delikatny i szczególnie poleca się go osobą o cerze naczynkowej, wrażliwej oraz suchej. Dzięki temu, że nie posiada on ściernych drobinek nie powoduje on mechanicznego podrażnienia skóry, złuszczanie dokonuje się poprzez wpływ enzymów roślinnych na naskórek.

Co to tak naprawdę jest?

Peeling enzymatyczny przede wszystkim zawiera w sobie dwa enzymy – papainę i bromelainę. To właśnie dzięki nim możliwe jest usunięcie martwego naskórka, bez zbędnych otarć. Oprócz tego może on zawierać dodatkowe składniki aktywne na przykład aloes czy keratolinę, które dodatkowo wygładzą i zregenerują naszą skórę. Cera po peelingu enzymatycznym jest rozświetlona i odświeżona, przez co uzyskuje się efekt znacznego odmłodnienia twarzy.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

W nakładaniu bardziej przypomina on nakładanie maseczki niż wykonywanie peelingu. Jego konsystencja jest lekka, po demakijażu twarzy należy nałożyć go pędzelkiem i zmyć letnią wodą (lub tonikiem) po zaleconym czasie (zazwyczaj jest to 10-15 minut).

Peeling enzymatyczny to idealna opcja dla osób o cerze suchej i wrażliwej, które są szczególnie delikatne. Przede wszystkim nie powoduje on pękania naczynek, co niestety może się przydarzyć przy używaniu peelingu ziarnistego. Jest on łagodny, ale mimo to po wykonaniu zabiegu na skórze może wystąpić lekkie zaczerwienienie, które zniknie po kilku godzinach.

Peeling ten można wykonywać zarówno w salonie kosmetycznym jak i w domowym zaciszu. Obecnie wiele znanych marek wprowadza do swej oferty detalicznej peelingi enzymatyczne, dzięki czemu mamy szeroki zakres wyboru odpowiedniego dla nas produktu.

Oprócz peelingu enzymatycznego wyróżniamy peeling: ziarnisty, peel-of, brushing, czy peelingi głębokie tj. ziołowy czy mikrodermabrazja.

Dodaj komentarz