Pielęgnacja cery tłustej i mieszanej

Pielęgnacja cery tłustej i mieszanej

Kosmetyki Makijaż

Dla kobiet, których cera jest mieszana lub tłusta, największy problemem to efekt święcącej twarzy. Co zrobić, aby zmniejszyć wydzielanie sebum, które go powoduje? Ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Dobór kosmetyków jest tutaj kluczowy. Musimy dokładnie wybierać produkty, które w składzie posiadają składniki matujące i regulujące wydzielanie łoju skórnego.

W pielęgnacji pomogą nam oczyszczające maseczki oraz głęboko wnikające peelingi. Nie należy zbyt często myć twarzy, gdyż odnawia to proces wytwarzania łoju.

Dobry makijaż

Kiedy wykonujemy makijaż, sięgnijmy po podkład matujący, a do wykończenia puder, którym będziemy mogły wprowadzać poprawki w ciągu dnia. Fluid matujący sprawi, że najbardziej problematyczna strefa T (czoło, nos, podbródek) przestanie się błyszczeć, a wszelkie niedoskonałości pozostaną zakryte. Cera tłusta zazwyczaj cechuje się również licznie występującymi wypryskami, dlatego aby nie zwiększyć kłopotów z tym związanych, wybierajmy kosmetyki tylko dobrej jakości. Te wyprodukowane z tanich składników, może zatkać nasze pory, doprowadzając do kolejnych nieprzyjemności. Nie należy zapominać, że cera tłusta i mieszana potrzebuje również nawilżenia. Trzeba jedynie z nią nie przesadzać, aby uzyskać dobre rezultaty i nie stracić tych uzyskanych z używania produktów matujących.

Dieta ma wpływ na cerę

Pielęgnacja cery tłustej i mieszanejNiewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że za wygląd naszej cery odpowiada również dieta. Niekorzystne dla skóry z nadmiarem sebum, jest nadużywanie cukrów i soli. Jej posiadacze powinni także rezygnować ze smażonych potraw, czekolady i gazowanych napojów. Palacze powinni natychmiast rzucić palenie, jeżeli chcą nie tylko poprawić stan cery, ale również spowolnić jej starzenie. Jeśli jednak wydzielanie łoju stało się dla nas katorgą i nie możemy sobie z nim poradzić, warto wybrać się do dermatologa. Być może przyczyny leżą gdzieś głębiej i konieczna będzie terapia hormonalna. Nie lekceważmy problemu, dbajmy o siebie i starajmy się pielęgnować naszą twarz i ciało w najlepszy z możliwych sposobów. Więcej informacji na lakcid.pl

Dodaj komentarz