Nie tylko do kontaktów z innymi

Porady

Smartfon to coś więcej niż zwykły telefon komórkowy. A więc i funkcji, które oferuje jest zdecydowanie więcej. Dzięki niemu nie tylko w każdej chwili i niemal z każdego miejsca na świecie możemy połączyć się z bliskimi. Zobaczmy, jakie jeszcze możliwości daje nam smartfon.

Nagrywanie filmów i robienie zdjęć

To bardzo popularne funkcje udostępniane przez producentów smartfonów. W większości smartfonów, które obecnie dostępne są na rynku wbudowane są aparaty, które umożliwiają wykonywanie zdjęć, których jakość jest porównywalna z jakością zdjęć wykonanych średniej klasy kompaktowym aparatem fotograficznym. Bardzo często jakość zdjęć wykonanych smartfonem jest nawet wyższa. Robienie zdjęć jest standardową funkcją każdego smartfona bez względu na to, jaki system operacyjny został w nim zainstalowany. Oznacza to, że nie musimy instalować żadnej aplikacji. Jednymi aplikacjami, które warto zainstalować są te umożliwiające edycję zdjęć. Tą samą aplikację, którą wykorzystujemy do robienia fotek, możemy wykorzystać do nagrywania krótkich filmików. Urządzeniami ze średniej i wyższej półki cenowej nagramy filmik w rozdzielczości FullHD.

Nie tylko do kontaktów z innymi

Smartfon w pracy

Smartfon jest urządzeniem, który można wykorzystać również w pracy zawodowej i to nie tylko w celu komunikowania się ze współpracownikami. Zarówno na smartfonie, jak i na iPhone możemy skorzystać z mobilnej wersji jednego z popularnych pakietów biurowych oraz z arkusza kalkulacyjnego. Oczywiście na smartfonie, który chcemy wykorzystywać do pracy możemy zainstalować dodatkowe aplikacje zwiększając w ten sposób możliwości jego wykorzystania. Bardzo przydatna jest aplikacja, dzięki której będziemy mogli tworzyć w smartfonie mniej lub bardziej rozbudowane notatki. Karteczki do notowania powoli odchodzą do lamusa! Warto też pamiętać, że tworzone są specjalne aplikacje na smartfony dla biznesu. Są to aplikacje dostosowane do specyfiki danej branży.

To tylko dwa przykłady, jakie są możliwości wykorzystania smartfona. Jest ich o wiele więcej.