Trzy powody, dla których warto wysłać nastolatka na obóz w Polsce

Porady

O ile wysłanie nastolatka na zagraniczne wakacje zawsze wydaje się mieć sens, o tyle wyjazd w inną część kraju może budzić początkowo pewne wątpliwości. Czy jednak obóz taki należy traktować wyłącznie w kategoriach mniejszego zła i odskoczni od wakacji w mieście? Oczywiście, że nie! Posiada on przecież wiele zalet z istnienia których dobrze jest zdawać sobie sprawę.

Po pierwsze – cena

Nie da się ukryć, że każdy wyjazd zagraniczny wiąże się ze sporymi wydatkami. W dużej mierze wynikają one właśnie z tego, że punkt docelowy jest odległy od miejsca, w którym osoba wybierająca się na wakacje mieszka na co dzień. Jeśli nastolatki mają cieszyć się z pobytu za granicą, nie można skazywać ich na podróż autokarem trwającą często nawet nie kilkanaście, ale kilkadziesiąt godzin. Każdy lot zaś wiąże się z dodatkowymi opłatami. Obozy młodzieżowe w Polsce także nie są darmowe, koszty związane z nimi są jednak zdecydowanie niższe. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza, jeśli w domu znajduje się nie jedno, ale kilkoro dzieci i każde z nich liczy na udany wakacyjny wypoczynek.

Po drugie – ciekawe miejsca

Czy zagraniczne wyjazdy dla młodzieży to jedyna szansa otwierająca się przed nią, aby zapoznać się z naprawdę ciekawymi miejscami? Okazuje się, że wcale tak nie jest. Przeciwnie – Polska to kraj chwalony przez cudzoziemców właśnie za swoją różnorodność, zarówno przyrodniczą, jak i architektoniczną. Nastolatek może więc podziwiać wyjątkowe miejsca nawet pomimo tego, że znajduje się w odległości kilkuset kilometrów od domu.

Po trzecie – dodatkowe atrakcje

Trzy powody, dla których warto wysłać nastolatka na obóz w PolsceTak samo, jak ma to miejsce w przypadku kolonii za granicą, również obozy młodzieżowe w Polsce zapewniają swoim uczestnikom wyjątkowe doświadczenia. Ich tematyka jest zresztą zróżnicowana, obozy językowe i sportowe organizowane są więc wcale nie częściej niż artystyczne lub takie, które pozwalają na lepsze zapoznanie się z lokalną kulturą. Jeśli więc tematyka obozu przypadnie nastolatkowi, z pewnością pobyt na nim będzie wspominać latami z ogromnym zadowoleniem.