Zalety i wady konta internetowego

Porady

Zalety i wady konta internetowego

Coraz więcej banków oferuje nam możliwość założenia konta internetowego. Rozwiązanie to ma swoje wady i zalety, ale długoterminowe korzyści są tutaj oczywiste.

Konto internetowe cechuję tylko jedna niedogodność. Jego założenie wiążę się z dłuższą procedurą założenia konta. O ile tradycyjne konto zakładamy właściwie od ręki i wystarczy nam udać się do placówki banku, to w przypadku konta internetowego ta procedura może trwać kilka dni.

Wniosek o założenie konta wypełniamy za pośrednictwem strony banku

Dokumenty, które wypełnimy, wędrują do głównej siedziby banku, a ten wysyła do nas przesyłkę z umową. Musimy następnie podpisać ją i ta wrócić musi znowu do banku. Dopiero po wykonaniu tych operacji możemy korzystać z konta.

Ta niedogodność blednie jednak w kontekście korzyści, jakie daję nam konto internetowe. Przede wszystkim jest to rozwiązanie korzystniejsze dla nas finansowo. Decydując się na założenie konta tego typu, zdejmujemy jednocześnie z banku konieczność obsługiwania nas za pośrednictwem pracowników. Efektem są dużo niższe opłaty za prowadzenie konta. W wielu wypadkach jest ono nawet darmowe, a opłaty ponosimy tylko za wykonywanie danych operacji.

Kolejną zaletą jest oczywista oszczędność czasu i prostota obsługi takiego konta

Nie musimy już jeździć z każdą sprawą do placówki bankowej i stać w kolejkach. To rozwiązanie, które jest korzystne zwłaszcza dla tych osób, które, aby stawić się osobiście w banku, muszą przejechać wiele kilometrów. Nie jesteśmy też uzależnieni od godzin pracy banku. Każdą operację możemy wykonać o dowolnej porze dnia i nocy przez siedem dni w tygodniu. Uzyskujemy też pełną kontrolę nad naszymi finansami. Przy tradycyjnym koncie, aby dowiedzieć się, czy wpłynęły nam pieniądze, musieliśmy udać się albo do placówki bankowej, albo przynajmniej do bankomatu, gdzie informacja ta była dodatkowo płatna. W przypadku konta internetowego wystarczy włączyć komputer. Łatwiejsze stają się też zakupy w Internecie. Dzięki posiadaniu konta internetowego zapłacimy za zakupione produkty błyskawicznie, a sprzedawca otrzyma pieniądze dosłownie w kilka minut po sprzedaży.